Rukomet

Četvrtak, 21.01.2021.

19:43

Ubedljiva pobeda Hrvatske, Mađari blizu četvrtfinala

Rukometne reprezentacije Hrvatske i Mađarske ostvarile su pobede u prvom kolu druge faze Svetskog prvenstva u Egiptu.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo EPA-EFE

"Kockasti" su u okviru grupe 2 bili ubdeljivi protiv selekcije Bahreina rezultatom 28:18 (13:8).

Utakmica je startovala sa 3:0 pa 7:1 i potom 9:2 za Hrvate, nakon čega je ovaj meč bio "jednosmerna ulica".

Hrvatska je tek u poslednja dva minuta stigla do dvocifrene razlike postigavši poslednja četiri gola na susretu.

Zlatko Horvat bio je najbolji igrač susreta sa osam pogodaka, dok je na drugoj strani Husain Alsajad imao šest.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Mađarska je u okviru grupe 1 bila bolja od selekcije Brazila sa 29:23 (16:11).

Ovaj susret je rešen krajem prvog i početkom drugog poluvremena kada je Mađarska od 12:11 stigla do vođstva od 18:11.

Posle toga Brazilci više nisu uspevali da uhvate priključak.

Mađari imaju maksimalna tri boda i na korak su od plasmana u četvrtfinale.

Nedostaje im još jedna pobeda za to u preostale dve utakmice protiv Poljske i Španije.