Rukomet

Ponedeljak, 18.01.2021.

20:00

Francuzi i Švajcarci priredili dramu, Slovenci u drugoj fazi

Odigrano je još četiri utakmica na Svetskom prvenstvu u rukometu koje su donele rasplet u pojedinim grupama.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/URS FLUEELER

Najzanimljiviji meč odigrali su Francuska i Švajcarska u kom su "galski petlovi" slavili trijumf rezultatom 25:24 (14:14).

Švajcarci, apsolutni autsajderi, imali i tri gola viška u prvom poluvremenu, ali su u dramatičnoj završnici ipak poklekli i doživeli poraz.

Takođe dramatično je bilo u duelu Švedske i domaćina Egipta u kom su Skandinavci trijumfovali sa 24:23 (9:12).

Egipćani su početkom drugog poluvremena imali i +4 (15:11), ali je usledila serija Šveđana za preokret i pobedu koja im donosi prvo mesto u grupi G.

Slovenci su obezbedili plasman u drugu fazu pobedom nad Belorusijom u direktnom duelu – 29:25 (15:15).

Portugalci su imali lak posao protiv Alžiraca i ostvarili trijumf rezultatom 26:19 (14:9).