Rukomet

Subota, 05.12.2020.

00:07

Hrvatice priredile senzaciju, Crnogorke posrnule u finišu

Rukometašice Hrvatske priredile su senzaciju na startu EP u grupi u kojoj je i Srbija.

Hrvatice, koje su u Dansku stigle desetkovane povredama i koronavirusom, savladale su favorizovanu Mađarsku 24:22.

U izjednačenoj utakmici izabranice Nenada Šoštarića su do vredne pobede, koja može značiti plasman u drugi krug takmičenja, stigle zahvaljujući mirnijoj i preciznijoj igri u završnih 13 minuta u koje su Mađarice ušle s golom prednosti (19:18).

Usledila je serija hrvatskih rukometašica od 5:0 kojom su stekle odlučujuća četiri pogotka prednosti.

U toj su završnici po dva gola postigle Blažević i Debelić, a po jedan Kalaus i Ježić.

Ćamila Mičijević je sa četiri pogotka bila najbolji strelac Hrvatske, dok su po tri gola postigle Katarina Ježić i Ana Debelić.

Drugi meč grupe između Srbije i Holandije je odložen za subotu u 20.30 zbog dva slučaja koronavirusa u našem timu.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Rukometašice Crne Gore izgubile su od Francuske 24:23 na startu Evropskog prvenstva u Grupi A.

"Lavice" su kontrolisale rezultat sve do 52. minuta kada je Francuska preokrenula i sačuvala prednost do kraja.

Najefikasnije u crnogorskom timu bile su Jovanka Radičević i Majda Mehmedović sa po pet golova, tri su upisale Ema Ramusović, Đurđina Jauković i Jelena Despotović.

"Lavice" drugi meč na prvenstvu igraju u nedelju sa Danskom od 20.30.

U drugom meču Grupe A, domaćin Danska je očekivano lako nadigrala Sloveniju 30:23.

Dansku su sa po pet golova predvodile Ostergard Jansen, Pedersen i Jorgensen koja je imala i četiri asostencije.