Rukomet

Utorak, 05.12.2017.

17:06

SP: Cvijićeva spasla Srbiju u poslednjoj sekundi!

Rukometašice Srbije remizirale su u trećem kolu Grupe D, protiv domaćina, selekcije Nemačke, na Svetskom prvenstvu - 22:22.

Posle lakih pobeda nad Kinom i Kamerunom na početku šampionata, Srbija je imala dosta teži posao, osvojila je bod u dramatičnoj završnici i zadržala prvo mesto na tabeli.

Izabranice Ljubomira Obradovića bile su na pragu prvog poraza, ali je Dragana Cvijić majstorskim golom u poslednjoj sekundil spasla Srbiju prvog poraza.

Nemice su bolje započele meč i odmah na početku stekle veliku prednost 5:1, ali su naše dame uspele, pre svega dobrom odbranom, i preko raspoložene Katarine Krpež da se vrate i preokrenu meč u svoju korist.

Ipak, domaća selekcija istopila je prednost Srpkinja 7:7, a posle rezultatske klackalice naša selekcija na odmor odlazi sa dva gola prednosti - 11:9.

Nemice su, kao i prvo, bolje počele i drugo poluvreme, izjednačile su u prvih pet minuta, ali je nalet domaće selekcije ponovo prekinula Krpež Šlezak svojim sedmim golom na utakmici.

Na isteku desetog minuta drugog poluvremena Srbija je golovima Jelena Lavko i Slađana Pop Lazić stigla do plus tri (16:13), što je primoralo selektora Nemačke da već tada zatraži tajm-aut.

Reprezentacija Nemačke je uspela da izjednači (19:19), a potom i da iskoristi to što Srbija nije uspela da postigne gol sa dve igračice više i da u 59. minutu i povede sa 21:22.

Nemice nisu uspele da realizuju poslednji napad, pa je Srbiji ostalo tek desetak sekundi da izbore makar nerešen rezultat i u tome su uspele. Gol za veoma vredan bod postigla je Dragana Cvijić tri sekunde pre kraja utakmice.

Srbija sada ima pet bodova, pošto je u prva dva meča ubedljivo savladala Kinu i Kamerun.

U četvrtom kolu Srbija u sredu od 15:30 sati igra protiv Holandije.

II poluvreme

60' Nemice su imale napad, ali nisu iskoristile,a sjajna Dragana Cvijić je izjednačila tri sekunde pre kraja za 22:22.

58' Greške naše reprezentacije iskoristile su Nemica za vođstvo u finišu - 22:21.

55' Posle isključenja Dragane Cvijić, Nemice su kao na treninghu iskoristile napad i ponovo došle do izjednačenja, ali pogotkom Sanje Damjanović Srbija ponovo imal blagu prednost - 21:20.

53' Zbog isključenja selektora domaćina, Srbija sada ima dve igračice više, ali nisu iskoristile veliku prednost.

52' Sjajno je iskorstila akciju Sanja Radosavljević, koja postiže treći gol na ovom meču, a naša odbrana odradila je odličan posao i sprečila napad Nemica - 20:19.

51' Nemice su iskoristili igrača više za novo izjednačenje i veliku borbu u Lajpcigu - 19:19.

49' Niko ne može da zaustavi Draganu Cvijić koja je iznudila prekršaj,a precizna sa sedam metara bila je Sanja Damjanović 19:18.

47' Domaćin prvenstva preko Hurperove ponovo dolazi do izjednačenja - 18:18.

44' Serija Nemica za -1, loša odbrana naše selekcije 18:17.

42' Odlična prodor Tamare Radojević za novih "plus tri" za Srbiju - 17:14.

40' Huber iz nemoguće pozicije pogađa, dok na drugij strani naša selekcija nwe uspeva da realziju napada - 16:14.

39' Razigrala se Slađana Pop-Lazić i Srpkinje prvi put imaju ptri gola prednosti - 16:13.

37' Dobra odbrana naših rukometašica i prvi pogodak Slađane Pop-Lazić 14:13.

35' Međutim, sjajnim kontrama naša selekcija upisuje dva gola i Srbija ponovo ima dva gola prednosti - 13:11.

31' Bolji start domaćeg sastava i dva gola Nemica za 11:11.

I poluvreme

30' Srbija se odbranila i posle prvog dela meča naša selekcija vodi 11:9.

28' Dobar napad naše selekcije i gol Jelena Lavko za dva gola prednosti - 11:9.

25' Prvi gol za Sanju Damnjanović na ovom meču - 10:9.

24' Velika borba i prava borba za rvo mesto. Ponovo je izjednačeno - 9:9.

21' Prvo vođstvo Srbije, Krpež sa sedam metara donosi prednost našoj selekciji 8:7

19' Ponovo su Nemice povele, ali je sa krila precizna Sanja Radosavljević za novi egal u Lajpcigu 8:8.

17' Jelena Lavko postiže gol za izjednačenje i selektor Nemačke morao je da zatraži tajm-aut - 7:7.

15' Katarina Tomašević odličnim odbranama sprečava napade protivnica, a Katarina Krpež nastavlja sjajnu seriju za 7:6.

13' Nemice nisu dozvolile Srpkinjama da se približe, ali sjajna Katarina Krpež, koja postiže četvrti gol na ovoj utakmici, smanjuje zaostatak na dva gola - 7:5.

10' Golovima Dragane Cvijić i Katarine Krpež Srbija smanjuje zaostak na tri gola - 6:3.

9' Konačno gol za Srbiju i ponovo je Katarina Krpež bila precizna - 5:2.

7' Naša selekcija i dalje pokušava da ugrozi gol Voltering, ali bezuspešno, a Nemice nastavljaju seriju za 5:1, pa je selektor Obradović prinuđen da zatraži tajm-aut.

5' Prvi gola za našu slekciju postiže Katarina Krpež, a na drugoj strani domaćini nastavljaju da rešetaju gol Katarine Tomašević - 3:1.

2' Pokušaj Sanje Damnjanović,ali još jednom sjajna odbrana Klara Voltering

1' Prva akcija i prvi iskorišćen napad za Nemice, dok s druge strane naše nisu iskoristile napad, a Nemice su to kaznile još jednim golom za 2:0.