Rukomet

Subota, 21.01.2017.

23:45

SP: Slovenija, Španija, Francuska Norveška u 1/4F

Rukometaši Slovenije, Španije, Francuske i Norveške plasirali su se u četvrfinale Svetskog prvenstva u Francuskoj.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Norveška je sa 34:24 (12:10) slavila protiv Makedonije u prvoj utakmici osmine finala.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Magnus Jondal i Eivind Tangen sa po šest postignutih golova, dok su Sander Sagosen i Kristijan Bjornsen postigli po pet. U selekciji Makedonije najbolji je bio Kiril Lazarov sa šest golova.

Makedonci su držali rezultatski priključak u prvom poluvremenu, ali su na početku drugog Norvežani stigli do pet golova prednosti, da bi kraja meča ta prednost bila i dvocifrena.

Norveška će u četvrfinalu igrati protiv pobednika meča u kojem se sastaju Madjarska i Danska.

Domaćin Svetskog prvenstva, selekcija Francuske je u osmini finala bila bolja od Islanda sa 31:25 (14:13).

Mikael Gigu je vodio Francusku do pobede sa šest golova, Ludovik Fabregas i Nedim Remili su postigli po pet, a Nikola Karabatić i Danijel Narsis po četiri. Na drugoj strani, u reprezentaciji Islanda najefikasniji je bio Runar Karason sa sedam golova.

Rukometaši Francuske su meč "prelomili" početkom drugog poluvremena serijom 6:1. Oni su tada poveli sa 20:14, a Island do kraja utakmice nije uspeo da se rezultatski približi i ugrozi Francusku.

Protivnik Francuske u četvrtfinalu biće ili Belorusija ili Švedska.

Slovenija je u osmini finala slavila protiv Rusije sa 32:26 (13:15).

Reprezentaciju Slovenije je do pobede vodio Darko Cingesar sa šest golova, Gasper Marguc je postigao pet, a Jure Dolenc i Borut Mačkovšek po četiri. U selekciji Rusije najbolji su bili Danil Šiškarev i Aleksandr Dereven sa po pet golova.

Slovenija će u četvrfinalu igrati protiv pobednika meča Nemačka - Katar.

Reprezentacija Španija pobedila je Brazil sa 28:27 (16:18).

Aleks Dušebaev i Hoan Kaljelas su postigli po pet golova u pobedničkom timu, a Valero Rivera i David Balager po četiri. Žoao Pedro Silva je bio najefikasniji u reprezentaciji Brazila sa sedam golova.

Brazil će u narednoj rundi igrati protiv bolje selekcije iz duela Hrvatske i Egipta.