Rukomet

Četvrtak, 27.10.2016.

20:21

SEHA: Pobeda Celja u Skoplju

Rukometaši Celja savladali su Metalurg u Skoplju sa 25:23 (13:9), u duelu 8. kola SEHA lige.

Slovenački tim je praktično tokom cele utakmice imao prednost, ali je na kraju morao da se pomuči da bi opravdao ulogu favorita.

Na poluvremenu je bilo 13:9, a domaći rukometaši su u nekoliko navrata u nastavku stigli do izjednačenja. Pet minuta pre kraja bilo je 22:22, ali su Bećiri i Janc doneli gostima trijumf.

Blaž Janc je bio i najbolji pojedinac gostiju sa 7 golova, dok je Marguc dodao 3. Kod domaćina, Vanja Ilić je pogodio 7 puta, a Kosteski je dodao 4 gola.

Ekipa Celja je peta na tabeli sa četiri pobede i isto toliko poraza, dok Metalurg ima skor 1-1-6.