Rukomet

Subota, 28.05.2016.

21:58

Momir Ilić odveo Vesprem u finale LŠ

Mađarski Vesprem je pobedio nemački Kil 31:28 posle produžetka i ušao u finale Lige šampiona.

Vesprem će se za titulu prvaka Evrope boriti sa poljskim Kjelceom koji je iznenadio PSŽ sa 28:26.

Biće to prvo finale EHF LŠ bez jednog španskog ili nemačkog tima još od 1989. godine i "istočnoblokovskog" okršaja SKA Minska i Steaue.

Najefikasniji u duelu Mađara i Nemaca su bili Srbi, Momir Ilić iz Vesprema i Marko Vujin iz Kila sa po osam golova.

Kil je na krilima navijača bolje počeo i poveo 5:2, ali je onda mađarski tim serijom 4:0 uspeo da povede i preokrene rezultat. Držao se Vesprem u vođstvu do rezultata 9:8, a onda je Kil serijom završio polureme sa plusom od tri gola.

U drugom poluvremenu Vesprem je uspeo da nadoknadi minus,poveli su sa 17:15 da bi Kil preko Vujina izjednačio na 20:20 na 12 minuta do kraja.

Do kraja regularnog dela igralo se gol za gol, a heroj produžetka bio je Hrvat Ivan Slišković sa dva pogotka.