Rukomet

Sreda, 27.01.2016.

22:28

EP: Hrvatska 'rastavila' domaćina za polufinale

Rukometaši Hrvatske plasirali su se polufinale Evropskog prvenstva magičnom pobedom nad domaćinom Poljskom.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Hrvati su odigrali nestvaran meč u Krakovu i deklasirali Poljsku rezultatom 37:23 čime su obezbedili drugo mesto u grupi 1.

Za prolaz je bilo potrebno da nadoknade čak 11 golova razlike što su i uspeli, dok su Poljaci mogli da prođu i porazom manjim od četiri gola.

Gosti su prvo poluvreme dobili 15:10, a u prvih deset minuta nastavka serijom od 8:0 najavili čudo (23:10). Najvećih plu 17 bilo je u 46. minutu, a Poljaci su do kraja uspeli samo da umanje katastrofu.

Kod Hrvatske su najbolji bili Manuel Štrlek s 11 golova, Marino Marić je postigao 7, a Zlatko Horvat pet, dok je golman Ivan Stevanović imao 13 obrana. Poljake je predvodio Karol Bjelecki s 4 pogotka.

U meču druge grupe Španci su savladali Rusiju sa 25:23 i tako kao prvoplasirani otišli u polufinale.