Petak, 30.01.2015.

20:48

SP: Omeje odveo Francuze u finale

Rukometaši Francuske igraće protiv domaćina Katara u finalu Svetskog prvenstva.

Francuzi su u polufinalu savladali aktuelnog šampiona Španiju 26:22, a najzaslužniji bio je fantastični golman Tjeri Omeje.

U nadadu se sa pet golova istakao Mišel Gigu, dok su po četiri postigli Narsis, Porte i Soraindo. Ugalde i Kanaljes su dali po pet za "furiju".

Igralo se gol za gol prvih deset minuta, kada je Francuska golovima Karabatića i Narsisa prva stigla do dva pogotka prednosti. Vrlo brzo "gali" su stekli +4, koliko su imali i na poluvremenu (18:14).

Španci sa dva gola Ugaldea se vraćaju u igru početkom drugog dela, da bi u 38. minutu već bilo samo gol razlike. Međutim, na golu Francuza počinje da dominira Omeje, koji je do kraja meča skupio 20 odbrana, te omogućio svom timu laganu pobedu.

Francusku u finalu očekuje senzacije šampinata, katarska legija stranaca na čelu sa golmanom iz Doboja Danijelom Šarićem.