Rukomet

Sreda, 30.07.2014.

19:05

Orlići remijem izgubili polufinale

Muška juniorska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale prvenstva Evrope u Austriji.

Izvor: SV

Autor: SV

U poslednjem kolu četvrtfinalne grupe 1 “Orlići“ su protiv selekcije Španije odigrali nerešeno 20:20 (9:8).

Nakon tri pobede zaredom izabranici Aleksandra Brkovića zaustavljeni su u odlučujućem meču i zbog slabije gol-razlike ostali su trećeplasirani u grupi.

Imali su gol viška na poluvremenu, ali su Španci u nastavku uspeli da nadoknade zaostatak i u dramatičnoj završnici utakmice izbore remi koji im je bio dovoljan za prolaz među četiri najbolja tima.

Juniori Srbije nisu iskoristili poslednji napad za pobedu pošto su krenuli brzopleto, a Sretenović šest sekundi pre kraja slabo šutirao pored gola.

U drugom meču grupe 1 igraju Danska i Francuska.

Tabela: Danska 4 boda, Španija 3, Srbija 3, Francuska 0.