Rukomet

Subota, 01.03.2014.

19:54

SEHA: Partizan pobedio Červara

Rukometaši Partizana zabeležili su drugu pobedu u SEHA ligi, savladali su makedonski Metalurg rezultatom 23:22 u 15. kolu.

Izvor: SV

Autor: SV

Najefikasniji u redovima beogradskog tima bio je Aleksandar Radovanović sa šest golova, Miloš Kostadinović je dodao pet, a Božidar Markićević četiri.

Za makedonsku ekipu, koju sa klupe vodi Hrvat Lino Červar, Filip Mirkulovski postigao je sedam golova, a reprezentativni golman Darko Stanić imao je šest odbrana.

Utakmicu su sa po dva gola otvorili Kedžo sa jedne i Kostandinović sa druge strane, a potom su se aktivirali Mandić i Mirkulovski, da bi, kako je poluvreme odmicalo, gostujući tim stvarao sve veću prednost, koja je na poluvremenu iznosila pet razlike.

U nastavku je i dalje sve išlo po taktu Metalurga, uglavnom je imao prednost od tri do četiri gola, sve do poslednjih deset minuta, kada je stvari u svoje ruke uzeo Radovanović i sa tri gola za sedam minuta doneo drugu pobedu Partizanu u ovosezonskoj SEHA ligi.