Rukomet

Nedelja, 27.01.2013.

18:45

Španci 'upropastili' Dance za pehar

Rukometna reprezentacija Španije novi je šampion sveta, pošto je u finalu na domaćem terenu deklasirala Dansku 35:19 (18:10).

Izvor: SO

Autor: SO

’Furija’ je od početka meča kontrala stavljala na ogromne muke Dance, a u potpunosti je zaustavljen Mikel Hansen, prva zvezad Skandinavaca. Španija je na krilima 20 hiljada bučnih navijača povela sa 13:8 u 23. minutu, a do kraja poluvremena pogotkom Aginagaldea u poslednjim sekundama bilo je 18:10.

Jasno je bilo da je pitanje pobednika već tada rešeno, ali Španci se nisu opuštali i do kraja su potpuno razbili Dance.

Najefikasniji u timu Španije bio je Hoan Kaneljas sa sedam golova, Valero Rivera postigao je šest, a po pet su upisali Hulen Aginagalde i Horhe Makeda. Briljirao je i Arpad Šterbik sa 14 odbrana.

Bledu Dansku predvodili su Melegard i Sendergard sa po četiri gola, Hansen je dao samo dva, a zaustavljene su i njegove maestralne asistencije iz prethodnog dela šampionata.