Rukomet

Sreda, 21.11.2012.

21:02

Partizan slavio na Banjici

Rukometaši Partizana savladali su na Banjici ekipu PKB sa 26:19 u okviru devetog kola Merkur osiguranje Superlige Srbije.

Izvor: MJ

Autor: MJ

Izabranici Nenada Brkovića tako su se učvrstili na vrhu tabele prvenstva Srbije, dok PKB zauzima deveto mesto.

Beogradski derbi vbio je izjednačen do 20. minuta kada se razigrao Nenad Maksić i doneo srpskom šampionu četri gola prednosti. Do kraja prvog poluvremena PKB je uspeo da smanji zaostatak na tri gola, pa se na odmor se otišlo sa rezultatom 13:10.

U nastavku “crno-beli” su nastavili u istom tempu, pa je razlika u jednom trenutku bila i šest golova. Međutim tada su se “mlekadžije” probudile i golovima Vukovića sa sedmerca i jednim Radosavljevića prišle na zaostatak od tri gola (14:17).

PKB je, ponovo, deset minuta pre kraja popustio, pa su “crno-beli” preko Bogdana Radivojevića, povisili prednost na nedostižnih 26:19.

Najbolji pojedinac na meču bio je golman Partizana Dejan Vasić sa 19 odbrana.

Najbolji strelac u ekipi Partizana bio je Radivojević sa devet pogodaka, dok je Maksić upisao sedam.

Sa druge strane u PKB najefikasniji je bio Nešovanović sa šest postignutih golova, dok je Matičić imao četiri.

Senku na duel dva beogradska kluba bacilo je suđenje arbitarskog para Boričić i Marković.

PKB: Radosavljević 3, Vuković 3(3), Milojević, Ognjanović 1, Todorović 3, Mihailović 2, Ostojić, Đekić, Radovanović (3 odbrane, 1 sedmerca), Nešovanović 6, Ilić, Matičić 4, Popović, Ostojić, Čupić, Simić (7 odbrana).

PARTIZAN: Vasić (19 odbrana, 1 sedmerac), Milošević 4, V. Ilić, Mešter, Radanović, Pavlović 2, Maksić 7, Žujović, M. Radovanović, Kajganić, Radivojević 9(1), N. Ilić 3, Ivošević, Mitrović, Marsenić 1, Potić