Rukomet

Ponedeljak, 09.04.2012.

00:08

Budućnost u finalu Lige šampiona

Rukometašice podgoričke Budućnosti ostvarile su najveći uspeh u klupskoj istoriji pošto su se plasirale u finale Lige šampiona.

Podgoričke rukometašice su u revanš meču polufinala deklasirale još uvek aktuelnog prvaka Evrope, norveški Larvik sa 23:13.

Tako je Budućnost u dva meča nadigrala norveškog šampiona i posle sedam neuspešnih polufinala konačno stigla do finalnog meča za šampiona kontinenta.

Pred oko 6.000 gledalaca u dvorani "Morača", briljirale su golman Voltering sa 18 odbrana, dok je Popovićeva postigla 8 golova. Goste je predvodila Suland sa tri gola, a sjajna je na golu bila Leganger sa 19 odbrana.

Briljirala je pre svega odbrana podgoričanki koja je uspela da sačuva gol punih 15 minuta ključnog dela meča, od 28. do 42. minuta.

U velikom finalu, Budućnost će igrati protiv mađarskog Đera čije boje brani naša Andrea Lekić. Prvi meč igraće se 6. maja, a revanš sedam dana kasnije.

Budućnost: Miljanić 2, Đokić 1, Radović 1, A. Bulatović, Savić 4, Jovetić 2, Voltering 18 odbrana (1), Popović 8 (3), Barjaktarović, Vukčević, K. Bulatović 3, Cvijić 2, Mehmedović, Gjorgijevska, Knežević 1, Lazović

Larvik: Larsen 1, Blanko 2, Kristijansen, Johansen 2, Brejvang 1, N. Merk, Rigelut 2 (1), Suland 3, Rantala, T. Merk, Vibe, Kurtović 2, Leganger 19 odbrana (1).