Rukomet

Subota, 05.02.2011.

22:20

Jagodina brani tri gola u Bordou

U prvoj utakmici osmine finala Čelendž kupa rukometašice Jagodine su na svom terenu pobedile francusku ekipu Mio Bigano iz Bordoa rezultatom 31:28 (14:19).

U tvrdoj i borbenoj utakmici, bez mnogo isključenja i sedmeraca, gošće su povele u šestoj minuti i do kraja poluvremrena održavale razliku od četiri do pet golova.

Tako je bilo i u nastavku utakmice, iako su domaće rukometašice zaigrale bolje, pre svega u odbrani.

Do izjednačenja je došlo u 47. minuti kod rezultata 24:24. Jagodinke su povele u 51. minuti rezultatom 26:25, da bi u samom finišu utakmice stekle prednost od tri gola, koju su, uz gromoglasno navijanje publike, uspele da zadrže do kraja utakmice.

Revanš meč se igra 12. februara u Francuskoj.