Rukomet

Ponedeljak, 17.01.2011.

21:55

Prvi poraz Srbije na SP

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz na SP u Švedskoj. Izabranici Veselina Vukovića poraženi su od Danske 35:27.Naredni protivnik Hrvatska.

Srbija je u prvoj težoj utakmici na šampionatu dobro igrala tokom prvog poluvremena, i do samog finiša imala i gol-dva prednosti.

Međutim, usledio je pad, izazvan i brojnim isključenjima, što su Danci majastorski iskoristili, otišli na odmor sa možda i nezasluženih 16-14, a da će se naša selekcija teško vratiti u meč bilo je jasno već u 35.minutu kada je Danska povela 20:16.

Poslednji pokušaj Srbije viđen je 14.minuta pre kraja kada je na semaforu stajalo 23:25, ali je usledila nova serija isključenja, uz to Danci predvođeni briljantnim Hansenom su koristili svaku šansu i na kraju se odlepili po prvi put na +6 u 52.minutu, kada je bilo 29:23, da bi do kraja meča i povisili do velikih i pomalo nezasluženih +8, za konačnih 35:27.

U timu Srbije najefikasniji su bili Marko Vujin sa sedam, Momir Ilić sa pet (dva iz penala) i Momir Rnić sa četiri gola.

U ekipi Danske najviše golova postigli su Mikel Hansen - 10 i Hans Lindberg - sedam.

Na Svetskom prvenstvu u utorak je za Srbiju slobodan dan, a u sredu u 18.00h sastaje se sa selekcijom Hrvatske.

Međutim, vrlo važnu pobedu za našu selekciju izvojevala je selekcija Alžira koja je pobedila Rumuniju sa 15:14, pa bi u eventualnom krugu, Srbija mogla do naredne faze zahvaljujujući i ovom rezultatu, iako je pobeda nad Rumunima do ponedeljka bila imperativ.

U drugom meču grupe, Hrvatska je prema očekivanju pobedila Australiju sa 42:15.