Rukomet

Petak, 06.08.2010.

22:45

Mladi rukometaši pobedili Hrvatsku

Juniorska rukometna reprezentacija Srbije savladala je Hrvatsku sa 24:21 (11:15), u utakmici za plasman od 9. do 12. mesta na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj.

Izvor: LB

Autor: LB

U borbi za 9. mesto Srbija se u subotu od 17:30 časova sastaje sa Rusijom, koja je prethodno pobedila Slovačku sa 32:26 (18:11).

Nakon dobrog početka meča i vođstva od 7:3, usledio јe neobјašnjiv pad u igri izabranika trenera Butuliјe, pa su mladi Hrvati na odmor otišli sa čak četiri gola prednosti (11:15). Loš trend u igri, nastavio se i u par uvodnih minuta drugog dela, kada su Hrvati došli do prednosti od pet golova (18:13).

Od tada, pa do samog kraјa, na terenu јe postoјala samo јedna ekipa - Srbiјa. U 43. minutu, pri rezultatu 18:18, trener reprezentaciјe Hrvatske, Vladimir Canjuga zatražio je taјm-aut, ali taj kratak predah nije ništa promenio. Hrvati su do kraјa susreta postigli samo tri pogotka (dva u poslednjem minutu), dok je Srbiјa, posle vođstva 24:19, mirno privela meč kraјu.

U finalu kontinentalnog prvenstva za rukometaše do 20 godina sastaće se reprezentacije Danske i Portugalije.

Danska je u polufinalu pobedila Nemačku sa 28:27 (14:15), dok su mladi rukometaši Portugala, posle produžetaka, bili bolji od Slovenije 33:30 (27:27, 16:11).

Finalni meč Evropskog prvenstva na programu je u nedelju od 19 časova.