Rukomet

Nedelja, 10.01.2010.

19:23

Novi poraz Srbije od Francuza

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Tulonu od Francuske rezultatom 27:24 (16:10) u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo u Austriji.

Drugi meč dva tima na programu je u utorak. Najefikasniji u našem nacionalnom timu bili su Ivan Nikčević sa šest, Momir Ilić i Alem Toskić sa po tri gola. Sa druge strane, olimpijske i svetske prvake predvodili su Karabatić, Gigu i Fernandes sa po četiri pogotka.

Izabranici Seada Hasanefendića su uspeli da ublaže poraz u drugom poluvremenu iako su u 25. minutu gubili čak sa devet golova razlike - 6:15. Do odlaska na odmor su uspeli da smanje na šest golova razlike (10:16), a u nastavku i da ga prepolove na konačnih 24:27.

Srbija i Francuska su 28. oktobra odigrale meč u Srbiji u sklopu proslave 60 godina našeg Rukometnog saveza. Gosti su tada slavili rezultatom 34:28.

Naša reprezentacija je do subote boravila u Sloveniji gde je sa selekcijom domaćina odigrala trening meč u kojem je slavila sa 33:24.

Evropsko prvenstvo održava se u Austriji od 19. do 31. januara. Srbija je u grupi B sa selekcijom domaćina, Danskom i Islandom, dok Francuska u grupi D sa Španijom, Mađarskom i Češkom.

Francuska - Srbija 27:24 (16:10)

Francuska: Omejer (10 odbrana - 50%), Abalo 2, Gigu 4 (1), Fernandes 4, Karabatić 4, Bosket 3, B.Žil 2, Žunilon 1, Akambrej 1, Ostertag 1, Barašet 1,Sorando 3, Maru 1.
Srbija: Pejanović (tri odbrane, 20%), Stanić (13 odbrana - 46%), Popuča, Tubić 0/2, Ilić 3/10, Anđelković 2/2, Nikčević 6/7, Toskić 3/4, Stanković 1/3, Vilovski 2/2, Šešum 0/5, Stojković 2/3, Lapćević, Vučković 2/3, Marković/1, Stojanović 2/3.