Pobede Zvezde, Kolubare i Naisusa

Rukometaši Crvene zvezde, Kolubare, Naisusa, Priboja, Proletera i Metaloplastike zabeležili su pobede u 11. kolu Superlige Srbije.

Izvor: B92 Srbija
Podeli

„Crveno-beli“ su, samo tri dana posle pobede nad Radničkim, slavili i protiv Crvenke rezultatom 34:25. Lazarevčani su na svom terenu bili ubedljivi protiv Dinama sa 37:29, Naisus je u derbiju kola bio bolji od Vojvodine Železničar sa 26:22, dok je Priboj pobedio ekipu Smedereva sa 34:31. U vojvođanskom derbiju, zrenjaninski Proleter Naftagas savladao je kaćki Jugović Unimet 30:26.

Poslednji meč 11. kola na programu je u nedelju, kragujevački Radnički dočekuje aktuelnog šampiona Partizan Dunav osiguranje.

Na tabeli vodi Kolubara sa dva boda i dve utakmice više od drugoplasirane Crvene zvezde.

“Krtice“ su u Lazarevcu stigle i do devetog trijumfa u sezoni pobedom nad Dinamom 37:29 (18:12). Najefikasniji u pobedničkom timu David Rašić sa osam golova, u gostujućem timu najbolji je bio Marko Petrović sa sedam pogodaka.

Superliga Srbije, 11. kolo:
Kolubara - Dinamo 37:29 (18:12)
Priboj - Smederevo 34:31 (18:15)
Proleter Naftagas – Jugović Unimet 30:26 (13:9)
Naisus – Vojvodina Železničar 26:22 (17:13)
Metaloplastika - PKB 31:27 (19:15)
Crvena zvezda Alumil - Crvenka 34:25 (17:11)
Radnički – Partizan Dunav osiguranje (nedelja, 19h)

Tabela:
1. Kolubara..................................10 9 0 1 333 245 88 18
2. Crvena zvezda.......................... 8 8 0 0 253 217 36 16
3. Vojvodina Železničar.............. 10 6 1 3 283 263 20 13
4. Radnički.................................. 10 6 0 4 258 240 18 12
5. Naisus..................................... 10 5 2 3 276 259 17 12
6. Partizan DO...............................8 5 1 2 233 190 43 11
7. PKB.......................................... 10 5 0 5 264 284 -20 10
8. Jugović Unimet........................10 3 3 4 242 237 5 9
9. Metaloplastika............................8 4 0 4 194 194 0 8
10.Priboj........................................11 3 2 6 286 296 -10 8
11. Proleter Naftagas................... 11 3 2 6 297 336 -39 8
12. Smederevo..............................10 3 1 6 284 303 -19 7
13. Planinka.................................. 9 2 0 7 229 257 -28 4
14. Dinamo.................................. 10 1 2 7 280 323 -43 4
15. Crvenka................................... 9 2 0 7 226 294 -68 4

Rukomet