Nedelja, 22.11.2009.

21:35

BL: Dormagenu derbi začelja

Rukometaši Veclara, Dormagena i Magdeburga zabeležili su pobede u 11. kolu Bundeslige.

Veclar je bio bolji od Libeka rezultatom 33:27, Dormagen je odličnom igrom u drugom poluvremenu savladao direktnog konkurenta za opstanak Minden sa 27:21, dok je Magdeburg na svom terenu pobedio Balingen-Vajlšteten sa 31:27. Poslednja utakmica 11. kola na programu je u utorak, prvoplasirani Kil gostuje Diseldorfu.

Libek je na gostovanje Veclaru otišao u nadi da će uspeti da se izjednači sa njim na tabeli. Međutim, domaći su mnogo bolje otvorili utakmicu, lako stigli do visoke prednosti i već sredinom drugog poluvremena rešeno je pitanje pobednika. Kod domaćih su po šest golova postigli Kristofersen i Salcer, dok se kod gostiju isto toliko puta u strelce upisao Jurecki.

Minden je na svom terenu igrao protiv konkurenta u borbi za opstanak, Dormagena. Domaći su dobro krenuli povevši 6:2 do 11. minute, ali posle toga su gosti preokrenuli i poveli 10:8. U nastavku, Dormagen je potvrdio iznenađenje i stigao doubedljive pobede.