SP: Srbija remizirala sa Nemačkom

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 35:35 sa selekcijom Nemačke u prvom meču druge faze Svetskog prvenstva U Hrvatskoj.

Izvor: B92 Hrvatska, Svet, Nemačka

Naš nacionalni tim sada ima tri boda u grupi 2, dok Nemci imaju pet. U nedelju Srbija se sastaje sa Poljskom, a u utorak je na programu meč sa selekcijom Makedonije. Važan bod Srbiji doneo je Mladen Bojinović koji je nekoliko sekundi pre kraja postigao gol i izjednačio rezultat na 35:35.

Najefikasniji u ekipi Jovice Cvetkovića bio je Bojinović sa osam golova, Šešum, Ilić i Marković su po pet puta bili efikasni. Golmanski tandem Dimitrije Pejanović – Darko Stanić ponovo je odlično obavljao svoj posao. Stanić je uspeo da odbrani dva sedmerca.

U ostalim utakmicama u grupi II, Poljska je savladala Dansku 32:28 (20:12), a Norveška je pobedila Makedoniju 29:27 (16:13).

Reprezentacija Srbije vodila je tokom celog prvog poluvremena. Ponovo su dominirali igrači na bekovskim pozicijama, Mladen Bojinović je pet puta bio strelac, Žarko Šešum i Aleksandar Stojanović postigli su po tri gola iz isto toliko pokušaja. U ekipi aktuelnog svetskog prvaka u prvom poluvremenu najbolji je bio Torsten Jansen sa pet pogotka. Najveće vođstvo Srbije iznosilo je šest golova (14:8 u 18. minutu i 15:9 u 20. minutu).

Finiš prvog poluvremena obeležila je serija promašaja na obe strane. Ratko Nikolić i Mladen Bojinović nisu iskoristili dva zicera. Rezultat posle trideset minuta bio je 19:16 u korist reprezentacije Srbije.

U nastavku meča viđena je znatno neizvesnija borba. Nemački igrači su popravili procenat šuta, izjednačili u 40. minutu a dva minuta kasnije pogotkom Prajsa prvi put došli u vođstvo. Do kraja utakmice, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a naš nacionalni tim predvodili su izuzetno raspoloženi Šešum, Vujin i Marković. Minut pre kraja, Nemačka je imala dva gola prednosti, ali su Vujin i Bojinović uspeli da nadoknade zaostatak i donesu Srbiji važan bod.

Srbija: Kojić, Ćuruvija, Šešum 5, Vujin 4, Vučković, Stojanović 4, Toskić 3, Stanić, Ilić 5, Bojinović 8, Marković 5, Pejanović, Prodanović, Nikolić 1.

Nemačka: Biter, Hens 2, Rogiš, Klajn 2, Miler 3, Strobel 3, Prajs 3, Tidke 1, Glandorf 4, Jansen 10, Lihtklajn, Kraus 6, Šone 1, Kaufman.