Nesrećan poraz Srbije od Danske

Reprezentacija Srbije poražena je od Danske 37:36 (16:22) u drugom kolu grupe D Svetskog prvenstva u Hrvatskoj.

Izvor: B92 Svet, Danska

Iako je naš nacionalni tim vodio i sa osam golova razlike, Danci su uspeli da se vrate u drugom poluvremenu i golom Boesena tri sekunde pre kraja dođu do važne pobede. Posle dva kola, Srbija ima pobedu i poraz, dok Danska ima dva trijumfa. Naredni protivnik ekipe Jovice Cvetkovića je Brazil u ponedeljak od 17 časova.

Najefikasniji u našem timu bili su Momir Ilić sa deset i Mladen Bojinović sa osam golova, dok je kod Danaca najbolji bio Hans Lindberg sa osam pogodaka, Kristijansen i Hansen postigli su po šest golova.

Reprezentacija Srbije odlično je igrala tokom celog prvog poluvremena i zasluženo otišla na odmor sa šest golova razlike. Bojinović, Ilić i Stojanović dominirali su na bekovskim pozicijama, a golman Pejanović ponovo je lako zaustavljao protivničke napade. Najveću prednost naš nacionalni tim imao je u 17. minutu – 14:6. Golman reprezentacije Danske i Barselone, Kasper Vit bio je nemoćan pred veoma raspoloženim srpskim rukometašima, dok je Lars Kristijansen sa šest golova u prvom poluvremenu bio najbolji u ekipi aktuelnog evropskog prvaka.

Jedini maler za našu reprezentaciju u prvom poluvremenu je povreda Ivana Nikčevića (ispostavilo se da se radi o ahilovoj tetivi, pa je za njega turnir završen), zbog čega je Srbija ostala bez igrača na poziciji levog krila. Ćuruvija nije bio prijavljen za meč sa Dancima, a Dobrivoje Marković je takođe povređen.

U drugom poluvremenu utakmica je poprimila potpuno drugačiji tok. Izabranici Jovice Cvetkovića održavali su prednost od šest, sedam golova razlike do sredine drugog dela igre, a potom su Danci napravili seriju od 7-0 i u 48. minutu izjednačili na 30:30. Vita je na golu zamenio mladi Landin koji je uspevao da zaustavi šuteve naših bekova, a raspucao se i Hansen.

U 57. minutu Danska dolazi prvi put u vođstvo 35:34 pa se do kraja utakmice igralo gol za gol. Aleksandar Stojanović propustio je priliku petnaestak sekundi pre kraja da donese pobedu našem timu, Danci su poslednji imali napad i Boesen je tri sekunde pre kraja doneo svom timu važna dva boda.

Srbija: Stanić (8 odbrana), Pejanović (3 odbrane), Kojić, Šešum 3, Vujin, Nikčević, Vučković, Stojanović, Toskić 1, Ilić 10 (3 sedmerca), Bojinović 8, Prodanović 2, Anđelković 3, Nikolić 4.