Rukomet

Nedelja, 14.12.2008.

17:49

Norvežanke superiorno do zlata

Rukometašice Norveške odbranile su u Skoplju naslov šampiona Evrope, pobedom nad Španijom rezultatom 34:21.

Iako su na prvenstvo došle bez kompletne bekovske linije, Norvežanke su od starta dominirale, a u finalnom meču bile su za klasu jače od rivalki. Španija je povela 6:3, ali je Norveška do sredine poluvremena preuzela vođstvo, koje će u nastavku utakmice konstantno rasti. Skandinavski tim osvojio je tako treću uzastopnu titulu šampiona Evrope. Španija je u Makedoniji izborila prvu medalju u istoriji.

Bronza je pripala selekciji Rusije, koja je pobedila Nemačku 24:21 (17:11).

Norveška je od 17. minuta, kada je gubila 8:5, napravila seriju 5-0 i više nije ispustila prednost.

Prelomni trenuci meča viđeni su između 35. i 42. minuta, kada je Norveška stigla do plus 5 (17:12 i 19:14).

Tonje Nestvol je bila najefikasnija na meču sa sedam golova, a poslednji joj je bio najatraktivniji – sedmerac posle piruete.

Gol manje za šampionke postigla je Lin-Kristin Rigelhut, koja je prvi strelac turnira (51 gol, pet više od Grit Jurak).

U španskom timu bolje od ostalih bile su Begona Fernandes i Marta Mange za po 4 gola.