Subota, 15.11.2008.

18:45

Zvezda na -16 u Kopenhagenu

Rukometaši Crvene zvezde doživeli su i peti poraz u grupi D Lige šampiona.

Zvezda je u glavnom gradu Danske poražena od FC Kopenhagena rezultatom 38:22 (17:12). Crveno-beli su još prošlog vikenda, porazom od slovačkog Tatrana, izgubili izglede za treće mesto u grupi.

"Crveno-beli" su pred oko 500 gledalaca u Kopenhagenu uspeli da se suprotstave protivniku u prvom poluvremenu, ali za nastavak nisu imali snage.

U drugom meču u Grupi D u nedelju se sastaju slovački Tatran i Hamburg.

Crvena zvezda poslednju utakmicu u grupi igraće 23. novembra u gostima sa Hamburgom, koji do sada ima maksimalan učinak.

Zvezda je već na startu meča bila u velikom minusu, jer je danski prvak poveo 8:2, koristeći kontrenapade. Od tada Zvezda je do poluvremena igrala mnogo opreznije i na odmor otišla sa pristojnih -5.

U nastavku odbrana srpskog šampiona nije imala rešenje za simona Hamera, strelca devet golova.

U poslednjem kolu FCK i Tatran odlučiće u međusobnom meču u Kopenhagenu ko će sa druge pozicije dalje u osminu finala LŠ, a ko se seli u Kup kupova.