Rukomet

Nedelja, 18.05.2008.

22:20

Rukometašima Partizana kup Srbije

Rukometaši beogradskog Partizana odbranili su trofej kupa Srbije pošto su u finalnoj utakmici u Pančevu pobedili ekipu Kolubare iz Lazarevca sa 28:23 (13:11). Ovom pobedom "crno-beli" su osvojili drugi uzastopni, a ukupno deveti trofej nacionalnog kupa. Najbolji igrač utakmice bio je Tutić sa 10 golova.

Kolubara je u finalu bla blagi favorit, pošto je tokom ligaškog dela dva puta dobila Partizan. “Crno-beli” su ipak od samog starta meča preuzeli vođstvo koje je tokom prvog poluvremena u nekoliko navrata bilo pet golova razlike.

Kolubara je u finišu prvog dela uspela da smanji prednost, ali Partizan nijednog trenutka nije dozvolio svom protivniku da izjednači. Presudan momenat desio se deset minuta pre kraja kada je Kolubara ostala bez Mitrovića koji je dobio crveni karton zbog preoštrog starta nad Radosavljevićem.

Ovo je Partizanu drugi trofej nacionalnog kupa od kako je Srbija samostalna zemlja, a “crno-beli” su ovaj trofej osvajali još: 1959, 1966, 1971, 1993, 1994, 1998 i 2001. godine.

Partizan - Kolubara 28:23

Kolubara: Vasić, Radišić, Jovanović 5, Božović 2, Lomić 3, Radovanović, Nenadić 1, Nikolić 1, Simić, Raičević 2 (1), Mitrović 4, Zubić 4(2), Leković i Bećirović 1.
Partizan: Stojković, Nenad Radosavljević 9 (1), Marjanac 3, Lazović, Milošević, Kladarin 2(1), Beočanin, Tutić 10, Abutović 4, Pejčinović, Malenčić, Mihailo Radosavljević, Radanović i Sudžum.