00:31

Kolubara izbacila Zvezdu iz Kupa

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

U utakmicama osmine finala Petrohemija Kupa Srbije, odigranim u sredu, Kolubara je u gostima savladala ekipu Crvene zvezde sa 27:25 i eliminisala je iz daljeg takmičenja. U drugom derbiju dana Jugović je bio uspešniji od Tarketa, a za trofej namenjen pobedniku Kupa boriće se i ekipe Vojvodine, Partizana, Župe, Planinke, Smedereva i ORK Niša.

Lider u šampionatu izgubio je od Kolubare u Beogradu zahvaljujući, pre svega, dobroj odbrani gostiju i raspoloženom golmanu Vasiću. Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Pejović sa šest golova. Čak tri igrača Kolubare, Jovanović, Nenadić i Mitrović, po šest puta upisali su se u strelce.

Gosti su u 45. minutu imali veliku prednost od pet golova, 24:19, a ključni momenat desio se u 58. minutu kada je pri rezultatu 25:26 Simić uspeo da odbrani sedmerac Maksiću i donese pobedu svojoj ekipi.

Partizan, branilac trofeja, savladao je ekipu Rudara iz Kostolca, u bačvanskom derbiju u Kaću uspešniji je bio domaćin, a Vojvodina, Župa i ORK Niš ubedljivo su savaldali svoje rivale. Meč u Blacu odlučen je tek posle izvođenja sedmeraca, a u duelu drugoligaša Smederevci su slavili u Kruševcu.