20:48

Rukomet: Monpelje prvak Evrope!

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Francuski rukometni klub Monpelje osvojio je titulu Lige šampiona, pošto je u revanšu, pred svojom publikom, savladao španski Portland San Antonio sa 31:19 (14:10). U prvom meču španski rukometaši su stekli prednost od osam golova (27:19), ali nisu uspeli da je sačuvaju.
Monpelje, u kome igraju Rastko Stefanović i Mladen Bojinović, već samim ulaskom u finale Lige šampiona ostvario je istorijski podvig, kao prvi francuski klub (u obe konkurencije) koji je stigao do završnice najkvalitetnijeg klupskog takmičenja u Evropi. Ovaj klub je od 1995. godine osvojio pet titula u nacionalnom prvenstvu i četiri puta pobedio u Kupu Francuske, a sada je u prilici da osvoji "triplu krunu".
U poslednjih 10 godina titule u Ligi šampiona osam puta su osvajali španski klubovi.