Cicipas bio pred ponorom – sprečio senzaciju od 0-2 do 3-2!

Grčki teniser Stefanos Cicipas prošao je kroz dramu do drugog kola Rolan Garosa.

Izvor: MS

Autor: MS

Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Svetski broj šest pobedio je Đaumea Munara posle dva seta zaostatka – 4:6, 2:6, 6:1, 6:4, 6:4.

Šta je "preživeo" Atinjanin kako bi došao do prve pobede u karijeri posle dva seta minuta i meča koji je trajao više od tri sata.

Imao je veliku priliku 109. teniser sveta da ostvari jednu od najvećih pobeda u karijeri, ali nije uspeo. Kao da se uplašio uspeha na set od trijumfa.

Sjajno je igrao u prva dva seta, u trećem potpuno stao, ali ni tada nije klonuo.

Najviše može da žali za prilikom u četvrtom setu kada je imao trenutak na svojoj strani posle vraćenog brejka i vođstvo 4:3 u gemovima, ali se Cicipas izdigao i nanizao tri gema za izjednačenje.

Već tada se znalo da je Munar poljuljan, što je rešio šesti teniser sveta u sedmom gemu i mukom prošao u narednu fazu.