Grujić, Novaković šesti u sprintu na 200 metara

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković nisu uspeli da osvoje medalju u sprintu na 200 metara.

Četvrtak, 18.08.2016.

14:48

Grujić i Novković su sjajno krenuli i do samog cilja bili u konkurenciji za postolje, ali su na kraju završili kao šesti u finalu u vremenu 32,656 sekundi.

Bronzana medalja im je izmakla za dve desetinke, a otišla je u ruke Litvanaca Aurimasa Lankasa i Edvinasa Ramanauskasa.

Srebro je pripalo Britancima Lijamu Hitu i Džonu Šofildu, dok su zlato osvojili Španci Saul Kravioto i Kristijan Toro sa 32,075 sekundi.

Kajakaški dan su otvorili Tomićević i Zorić koji su osvojili srebrnu medalju, a u finalu kasnije nastupa i Dalma Benedek-Ružičić.