Olimpizam

Četvrtak, 18.08.2016.

09:44

Dan XIII: Treći blistav srpski dan u nizu

Trinaestog dana Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru srpski sportisti doneli su nam mnogo radosti – osvojili smo novo odličje i upisali dva ekipna finala.

EPA/JOSE MENDEZ

Treći dan u nizu Srbi su osvojili medalju, srebro su osvojili kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić u K2-1000, a odbojkašice su se plasirale u finale!

Nakon njih su nastupili Nebojša Grujić i Marko Novaković koji su bili šesti u sprintu na 200m, dok je Dalma Benedek-Ružičić finale na K1-500 završila kao sedma.

Asmir Kolašinac nije uspeo da izbori normu za finale, ali su vaterpolisti popravili raspoloženje sjajnom partijom protiv Italije i obezbedili borbu za zlato sa Hrvatima.

Nažalost, desetobojac Mihail Dudaš morao je da odustane zbog povrede lakta, a Amela Terzić je i u disciplini 800 metara stala u polufinalu.

02.36 Amela bez finala, umalo do nacionalnog rekorda

Srpska atletičarka Amela Terzić nije uspela da se plasira u finale trke na 800 metara na Olimpijskim igrama u Riju.

Terzićeva je u trećem polufinalu bila na pretposlednjoj, sedmoj poziciji sa vremenom 2:03,81.

00.40 Dudaš odustao zbog povrede lakta

Srpski atletičar Mihail Dudaš morao je da odustane od takmičenja u desetoboju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Dudaš je zbog povrede lakta odustao posle osam disciplina, a u tom trenutku zauzimao je 14. mesto sa 6.632 boda.

00.20 Španovićeva dobila olimpijsku bronzu (FOTO)

Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović dobila je u noći između četvrtka i petka bronzanu medalju u skoku udalj na Olimpijskim igrama u Riju.

Španovićeva je dan ranije osvojila bronzu skokom od 7.08 i donela Srbiji prvu atletsku olimpijsku medalju posle 60 godina.

22.45 Vaterpolisti u finalu!

Vaterpolisti Srbije nastavili su da dižu formu i plasirali su se u finale Olimpijskih igara, impresivnom pobedom nad Italijom.

'Delfini' su odigrali fantastičan meč protiv Italijana i do borbe za zlatnu medalju stigli rezultatom 10:8.

21.41 Košarkašice bez energije, sledi borba za bronzu

Košarkašice Srbije izgubile su od Španije sa 68:54 u polufinalu olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.

Španija je sve vreme imala prednost, Srbija punih šest minuta nije dala koš na početku drugog poluvremena, tako da trijumf Špankinja nije dolazio u pitanje nijednog trenutka.

20.10 Odbojašice u finalu!

Odbojkašice Srbije plasirale su se u finale olimpijskog turnira dramatičnom pobedom protiv selekcije SAD rezultatom 3-2.

Izabranice Zorana Terzića po setovima su slavile sa 20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13 i tako obezbedile petu medalju Srbiji.

15:29 Kolašinac bez norme za finale

Asmir Kolašinac nije uspeo da se izbori za finale u bacanju kugle na Olimpijskim igrama. Nije uspeo da dobaci do 20,65 metara, koliko je iznosila norma.

15:11 Benedek-Ružičić sedma na 500m

Srpska kajakašica Dalma Benedek-Ružičić zauzela je sedmo mesto na Olimpijskim igrama, u disciplini K1-500.

14:49 Grujić i Novaković šesti u finalu sprinta

Naš drugi kajakaši tandem Nebojša Grujić i Marko Novaković nisu uspeli da osvoje medalju u sprintu na 200 metara.

17.30 Dudaš 13. i posle sedme discipline

Mihail Dudaš nastavlja nastup u desetoboju u Riju, pratite ga OVDE.

14:11 Tomićević i Zorić doneli četvrtu medalju!

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu medalju na Olimpijskim igrama, u disciplini K2 1.000 metara!