1/8 finala: Japan – Hrvatska 2:4p, Brazil – J. Koreja 4:1

Hrvatska je u osmini finala pobedila Japan na penale 4:2 (1:1, 0:1), dok je Brazil savladao Južnu Koreju sa 4:1 (4:0).

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Danas ćemo dobiti novi četvrtfinalni par Svetskog prvenstva, a svi očekuju da to bude Hrvatska – Brazil.
Meč je završen!
Velika, ubedljiva pobeda Brazila koji je šesti učesnik četvrtfinala.

Na kraju zasluženih 4:1, sledi im sada meč sa Hrvatskom.
Još četiri minuta
Toliko će trajati još ovaj susret.
90' Ne pogađa ni Hvang
Hi-čan Hvang nije bio precizan, loše je primio loptu, slabo šutirao, a bio je u dobroj poziciji.
89' Volej Alvesa!
Mogao se u strelce upisati i iskusni Dani Alves!

Zahvatio je loptu volej udarcem u padu, ali je lopta pogodila jednog igrača Koreje, ništa od gola.
86' Sve je rešeno
Brazil rutinski privodi posao kraju. Ima tri gola prednosti. Odavno je sve rešeno.
81' Nove izmene u Brazilu
Izašli su Alison i Nejmar, a ušli Veverton i Rodrigo.
Gol Peka
75' Goooool!
Konačno gol za Južnu Koreju!

Odličan udarac Sung-Ho Peka sa 23 metra, nije mogao ništa golman Brazila, to je 4:1!

72' Nove promene
Umesto Danila i Vinisijusa u timu Brazila na terenu su Bremer i Gabrijel Martineli.
68' Kakva prilika!
Hi Čan Hvong je sada imao veliku šansu da smanji na 4:1.

Šutirao je sa desetak metara, ali je pogodio jednog igrača Koreje koji je ležao pred golom. Inače bi lopta završila u mreži. U nastavku akcije Tijago Silva i Alison rešavaju situaciju.

65' Izmena i u timu Južne Koreje
Umesto Hvanga, koji je bio dobar u prvom delu meča, ušao je Sung-Ho Pak.
63' Ušao Alves
Izmena u Brazilu, izašao je Eder Militao a ušao iskusni Dani Alves!
62' Rafinja, Kim brani!
Kontra Brazila, odlična akcija, Rafinja je opet izašao oči u oči sa Kimom, ali Korejac brani!
59' Trude se, ali..
Pokušavaju igrači Južne Koreje da urade nešto, nekoliko minuta su imali loptu u nogama i tražili prostor u odbrani Brazila, ali linije Titeovog tima deluju kompaktno. Nema prolaza.
54' Šansa za Rafinju
Kako je Rafinja sada "zalomio" dvojivu igrača u odbrani Južne Koreje, šutirao sa osam metara, ali je golman Kim odbranio.

Primio je četiri gola, ali je obranio još bar tri...
53' Nešto mirnije
Kao da je malo pao tempo, razumljivo je, Brazil ima veliku prednost.
47' Son, kakav promašaj!
Hong-min Son, kapiten Južne Koreje i igrač Totenhema, stvorio je sebi sjajnu priliku.

Šutirao je sa deset metara, ali je lopta za malo otišla kraj leve stative. Velika prilika sa smanji prednost Brazila!
46' Rafinja...
Bilo je potrebno 23 sekunde u drugom delu meča da Brazil dođe do šanse.

Nijeje realizovao Rafinja.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog dela
Brazil je dominirao u prvih 45 minuta, vodi sa ogromnih 4:0!
45+4' Kakva prilika!
Sada je Rišarlison imao veliku šansu, ali je Kim opet odbranio. Nejmar nije uspeo da na odbijenu loptu reaguje kako je želeo, lopta odlazi pored gola.
Još pet minuta
Toliko je Klemon Turpan pokazao da će se još igrati u prvom poluvremenu.
45+1' Kim brani!
Novi nalet Brazila, u prilici je bio Lukas Paketa, ali mu je Kim odbranio udarac sa svega šest metara.
44' Prvi žuti karton
Vu-Jong Jung je "požuteo" zbog oštrog starta. Turpan ne prašta.
40' Kakva efikasnost!
Četiri udarca Brazila u okvir gola i četiri gola. Južna Koreja je u nogdaunu. Pogodila ih je teška amazonska oluja!
Gol Pakete
36' Gooooool!
Kakva igra Brazilaca! Lako, jednostavno, efikasno, Lukas Paketa je realizovao još jednu sjajnu timsku akciju za 4:0!

Asistirao je Vinisijus.

34' I Kazemiro probao
Pokušaj Kazemira sa distance, ali nije bio precizan. Brazil ne smanjuje tempo, a već vode sa tri razlike.
32' Opet Hvang!
Najbolji u timu Koreje, Hi-Čan Hvang pokušao je ulaskom u peterac da ugrozi gol Brazila, ali se Alison opet isprečio!
Pogodak Rišarlisona
29' Gooool!
Kakva akcija Brazila, mat u nekoliko poteza, Rišarlison rutinski matira Kima za velikih 3:0! Njegov treći gol na prvenstvu.

Za manje od pola sata, ovde kao da je sve rešeno.

27' Nejmar dribla i sudiju!
Neverovatan je Nejmar, naleteo je na sudiju Klemona Turpana i njega je počeo da dribla!
26' Kim spašava
Jedan od petorice Kimova u odbrani Južne Koreje, Jon-Su Kim, je zaustavio Nejmara u naletu.
25' Opet sa distance
Posle kornera, Hvang opet pokušava sa distance, ali je i ovog puta Alison na mestu.
17' Prvi pokušaj Južne Koreje
Hvang je bio u naletu, dobar pokušaj, šutirao je sa oko 30 metara, ali je Alison izvadio loptu iz levog gornjeg ugla!
Gol Nejmara
13' Gooooool!
Nadmudrivanje Nejmara i golmana Kima, Brazilac rutinski realizuje penal za 2:0!

Velika prednost Titeovih izabranika!

11' Penal za Brazil!
Jung je srušio Rišarlisona. Penal!

Gol Brazila
7' Goooool
Brazil vodi protiv Južne Koreje.

Prošao je Rafinja po desnom boku, lopta je na drugoj strani došla do Vinisijusa Žuniora koji je sa osam metara vešto plasira u mrežu za 1:0!

6' Borba na sredini
Žestoka bitka za svaku loptu. Igrači Južne Koreje nastoje da postane odbranu visoko.
3' Zaustavljen Rišarlison
Pokušao je Rišarlison solo akcijom, zaustavljen je na ivici kaznenog prostora.
Meč je počeo!
Sa centra su krenuli igrači Južne Koreje.
Igrači su na terenu
Intoniraju se himne dve zemlje, utakmica počinje uskoro.

Dakle, Nejmar je u timu
Brazilci će biti jači za golgetera Pari Sen Žermena, Nejmara da Silvu.

Na meču sa Srbijom se povredio, ali je stigao da se oporavi za nokaut fazu.
Kraj II produžetka
Nije bilo promene rezultat ni u drugom produžetku.

Pucaće se penali!
120+ Nadoknada
Igraće se još minut.

Majer je imao sasvim solidnu priliku sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.
116' Novi žuti karton
Borna Barišić je zaradio zbog faula sa leđa.
114' Miriše na penale
Hrvatska pokušava centaršutevima da uradi nešto, dok su Japanci fokusirani na odbranu i kontre, standardno.
112' Gonda boksuje
Oštar centaršut iz kornera Oršića i dobra reakcija japanskog golmana.
Počeo II produžetak
Nove izmene u oba tabora.

Kod Japana je ušao Tanaka umesto Morite, dok su kod Hrvatske Livaja i Oršić zamenili Budimira i Perišića.

EPA-EFE/Georgi Licovski
Kraj I produžetka
U dodatnih 15 minuta se rezultat nije menjao.

Ako ne bude golova u još 15 minuta, slede penali.
Neverovatan podatak
Hrvatska je od 1998. odigrala samo jednu utakmicu u nokaut fazi, koju je završila u 90 minuta – i izgubila, od Francuske u finalu Mundijala 2018. godine.
105' Brani Livaković!
Mitoma je šutirao snažno sa dvadesetak metara, nakon što je loptu povukao sa svoje polovine, ali je Livaković boksovao loptu i sačuvao svoju mrežu.
103' Japanci greše
Dve u dodavanju u vrlo kratkom roku, ali su se nekako snašli i izbacili loptu iz svog kaznenog prostora.
99' Izlazi Modrić
Kao i Mateo Kovačić.

Umesto njih na teren ulaze Lovro Majer Nikola Vlašić.
92' Teška pozicija za štoper Japana
Tanigući je iz kornera šutirao glavom pored gola, mada ni pozicija nije bila dobra.
Počeo I produžetak
Sa centra su krenuli fudbaleri Japana.
Kraj regularnog dela
Hrvatska i Japan su remizirali u regularnih 90 minuta.

Idemo u produžetke, 2x15 minuta.
90+ Nadoknada
Još četiri minuta fudbala.

U međuvremenu je Kovačić dobio žuti karton.

EPA-EFE/Friedemann Vogel
86' Probao je Pašalić
Solidan centaršut Perišića i pokušaj Pašalića glavom, kome su Japanci zasmetali.

U međuvremenu Minamino je zamenio Doana.
86' Deluje da će biti produžetaka
Utihnuli su opasni napadi Hrvatske, dok je Japan i dalje fokusiran na kontru.
80' Tomijasu loše
Otvorio mu se prostor, nije video da je sam, i umesto da šutira, dodao je u prazno, tačnije u gužvu, te je i šansa za Japan otišla u nepovrat.
77' Perišić pored gola
Greška Japana na sredini terena, Perišić je uzeo loptu, prišao šesnaestercu i šutirao levom nogom.

Lopta je kačila Tomijasua i završila u korner.

75' Izmena kod Japana
Sakai je zamenio Kamadu.
74' Hrvatska traži preokret
Ponovo je lopta u njihovim nogama, kruže i traže pukotinu u odbrani Japana.
68' Nova promena Dalića
Šalje Marija Pašalića na teren umesto Andreja Kramarića.
66' Budimir probao
Kramarić je šutirao iz daljine, ali je lopta došla do glave Budimira, koji je uputio udarac pored stative.

EPA-EFE/Abir Sultan
64' Dvostruka izmena kod Japana
Nagatomo i Maeda izlaze, Asano i Mitoma ulaze.
63' Sjajan udarac Modrića, ali...
"Bomba" Modrića sa dvadesetak metara iz voleja, ali još lepša odbrana Gonde, koji je paradom izbacio loptu u korner.
62' Izmena kod Hrvatske
Ante Budimir zamenio Bruna Petkovića.

Napadač za napadača.
Gol Perišića
60' Kombinacija na malo prostoru Japanaca
Japan je kružio oko šesnaesterca Hrvatske, a iz teške pozicije je Doan šutirao po zemlji u gol Livakovića.
58' Japan opet zapretio
Endo je probao, lopta je išla pod prečku, ali je Livaković izbacio nju u korner.
56' Hrvatska izjednačila – 1:1
Lovren je centrirao sa desne strane, a Perišić glavom, praktično bez skoka, pogodio mrežu Gonde.

52' Hrvatska tražila penal
Bilo je povlačenja Jošide u duelu sa Petkovićem, ali je sudija Elfat procenio da je ono bilo obostrano.
46' Nije bilo daleko
Kamada je šutirao sa distance malo preko prečke Livakovića.
Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli fudbaleri Japana, koji imaju prednost od 1:0.
POLUVREME
Japan vodi protiv Hrvatske golom Maede u 44. minutu.
Gol Maede
44' Japan poveo – 1:0
Ponovo pomoćna igra posle kornera, centaršut Doana sa desne strane na drugu stativu, odakle je Majo Jošida vratio loptu u sredinu, gde ju je pokupio Daizen Maeda i savladao Livakovića.

VAR je proveravao da li je Tanigući bio u ofsajdu, ali nije, rame mu je bilo iza Lovrena.

43' Nesporazum
Tomijasu je ubacio u srce šesnaesterca, Livaković je krenuo na nju, ali je ispred njega intervenisao Juranović.

Ne baš najbolja komunikacija...
41' Dobra prilika za Kamadu
Kamada je dobio loptu u prazan prostor, "zalomio" je jednog čuvara, a onda iz dobre situacije šutirao nekontrolisano ka golu Livakovića.

39' Čuju se Japanci
Na tribinama ima znatno veći broj japanskih nego hrvatskih navijača i pesma "samuraja" se konstantno čuje.
34' Promenile se uloge
Sada Japan kruži oko kaznenog prostora Hrvatske, ali nema lopte za najisturenije, ka Maedi i Doanu.
28' Hrvatska napada
Barišić je ubacio sa leve strane, Perišić glavom prebacio na drugu stativu, a umalo do nje je stigao Kramarić.

26' Nije se snašao Petković
Fantastično dodavanje Gvardiola za Petkovića, koji se ubacio između štopera japanskog tima, međutim, izostao je pas za saigrače.
24' Dueli
Ima dosta prekršaja, fizičkog kontakta, ali nema žutih kartona još...
17' Japan u svom stilu
Ne trude se naročito da imaju loptu u nogama, ali iz kontranapada su jako opasni.

Tako su uostalom i pobedili Nemačku i Španiju.
12' Uzvratili Japanci
Ito je ubacio loptu sa desne strane, a Maedi su centrimetri falili da pre Lovrena stigne i šutira ka golu Livakovića.

8' Velika prilika za Hrvatsku
Tomijasu je napravio veliku grešku u dodavanju, Perišić je uzeo loptu, prišao sa leve strane i šutirao, ali je Gonda odbranio.

Lopta je stigla do Kramarića, stvorila se gužva, te je i šansa za "vatrene" propala.
6' Hrvatska kontroliše
Japanci su krenuli agresivno, imali onu jednu šansu, ali je lopta uglavnom u nogama "vatrenih".
3' Blizu...
Probao je glavom štoper Tanigući posle "pomoćne igre" i kornera, ali je lopta otišla malo pored stative Livakovića.
Utakmica je počela
Sa centra su krenuli fudbaleri Hrvatske.
Na utakmici je i naš Stefan Smuđa, koji javlja da je na stadionu "Al Džanub" jako malo hrvatskih navijača, ali tzv. šetalica nije izostala.