Iran – SAD, Vels – Engleska

Pred nama su odlučujuće utakmice grupe B na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Dobrodošli!
Ključaće na stadionima Al Tumama i Ahmad bin Ali.

Svi su igri, s tim što Engleska ima najveće šanse za plasman i samo ubedljiv poraz bi ih eliminisao sa turnira.
(IRN-SAD) 99' Nema penala, SAD je u osmini finala
Taremi je pao u šesnaestercu SAD-a posle kontakta sa jednim od protivničkih igrača.

Cela klupa Irana je skočila, tražila penal, ali iz VAR sobe je javljeno da od toga neće biti ništa.
(IRN-SAD) 96' Žuti karton za Džalalija
Povukao je Džalali igrača SAD-a za dres kako bi zaustavio kontru i to je sankcionisano žutim kartonom.
(IRN-SAD) 93' Zamalo da Iran dođe do izjednačenja!
Morteza je pokušao posle centaršuta da postigne gol glavom, ali je lopta otišla pored leve stative.
(IRN-SAD) Igraće se još devet minuta!
(VEL-ENG) 92' Stons šutira preko gola
Imao je priliku Stons da donese Engleskoj i četvrti pogodak, ali je njegov šut završio preko gola Velsa.
(IRN-SAD) 86' Sve manje vremena za Iran
Iran daje sve od sebe da dođe do izjednačenja, ali odbrana SAD za sada besprekorno radi svoj posao.

S ozbirom na to da je Engleska savladala Vels, Iranu je dovoljan i bod za prolaz dalje.
(VEL-ENG) 77' Kakve prilike za Fodena i Belingema!
U razmaku od 60 sekundi dve sjajne šanse viđene su u režiji fudbalera Engleske.

Prvo se Belingem našao u situaciji da bude jedan na jedan sa golmanom, ali je njegov šut po sredini gola zaustavio Vard.

Nedugo zatim Foden se našao u šesnaestercu rivala, snažno šutirao, ali je njegov udarac završio pored gola.
(IRN-SAD) 69' Musa neprecizan
Imala je reprezentacija SAD-a dobru priliku iz slobodnog udarca, ali je šut Muse bio neprecizan.

Lopta je završila daleko preko gola, a nada Irana još uvek živi.
(VEL-ENG) 68' Rašford pogađa za velikih 3:0!
Engleska preko Rašforda stiže do velikih 3:0.

Može se reći da je na ovom meču pitanje pobednika rešeno.

(VEL-ENG) 61' Žuti karton za Remzija
Oborio je neoprezno Remzi protivnika, što je Vinčić sankcionisao žutim kartonom.
(IRN-SAD) 52' Prilika za Iran!
Umalo da Iran dođe do izjednačenja, udarac glavom Godosa je bio neprecizan.
(VEL-ENG) 52' Gol postiže i Foden!
Kakva igra Engleske, Foden ekspresno donosi i drugi gol svojoj reprezentaciji - 2:0!

(VEL-ENG) 50' Rašford donosi prednost Engleskoj!
Engleska posle sjajnog udarca Rašforda konačno dolazi do vođstva!

(IRN-SAD) 47' SAD-u poništen gol zbog ofsajda
Zatresao je Vea mrežu Irana, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Odlazimo na poluvreme sa rezultatom 1:0 u korist SAD-a.
(VEL-ENG) 48' Stons propušta dobru priliku
Izveli su Englezi korner, lopta je stigla do Stonsa koji je loptu prebacio preko prečke.
(IRN-SAD) / (VEL-ENG) Poluvreme je produženo pet minuta
(VEL-ENG) 40' Englezi dominiraju
Prvo je u 38. minutu Foden šutirao preko gola, da bi saom minut kasnije neprecizan bio i Rašford.

Inicijativa Engleske se nastavlja, ali mreže miruju.
(IRN-SAD) 39' Pulišić postiže gol!
Sjajno je Dest spustio loptu za Pulišića koji nije imao problem da zatrese mrežu Irana - 1:0!

(IRN-SAD) 33' Vea se našao u dobroj prilici
Imao je SAD dobru priliku da stigne do prednosti!

Lopta je došla do Sadžeta u kazneni prostor, koji je sjajno spustio za Veu, ali je njegov udarac otišao preko gola.
(VEL-ENG) 29' Žuti karton
Neoprezan je bio Danijel Džejms prilikom uklizavanja što je sudija sankcionisao žutim kartonom.
(IRN-SAD) 28' Dobra prilika za SAD!
Šutirao je Sadžet ka golu Irana, jedan defanzivac je zakačio loptu koja se odbila do Vee.

Talentovni fudbaler je pokušao da je smesti glavom u gol rivala, ali je njegov udarac lako zaustavio Beiranvand.

(VEL-ENG) 22' Engleska dominira
Novu priliku da dovede Englesku u vođstvo imao je Megvajer čiji je udarac glavom završio par metara od desne stative Velsa.
(IRN-SAD) 20' Inicijativa SAD-a
Reprezentativci SAD-a pokazuju znatno bolje izdanje u poslednjih desetak minuta.

Jasno je koliko bi Amerikancima postignut pogodak u prvom poluvremenu olakšao posao u nastavku.
(VEL-ENG) 15' Foden propušta dobru priliku
Šutirao je Foden sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila tik pored desne stative.
(IRN-SAD) 11' Prilika za Pulišića
Dobro je Musa uočio Pulišića, centrirao, ali je Kristijanov udarac glavom lako zaustavio golman Irana.
(VEL-ENG) 10' Najbolja šansa na meču
Sjajno se Rašford oslobodio čuvara, šutirao ka golu Velsa, ali je Vard maestralno zaustavio njegov udarac.
(IRN-SAD) 5' Inicijativa Irana
Iran vrši opsadu gola SAD u nameri da što pre stigne do vođstva.

Amerikanci primorani da se brane.

Postave za Iran – SAD:
Iran: Beiranvand, Rezazian, Mohamadi, Puralanđi, Hoseini, Ezatolahi, Norolahi, Hajsafi, Golizadeh, Taremi, Azmun.

Engleska: Tarner, Deste, Rim, Karter Vikers, Robinson, Adams, Junus Musa, MekKeni, Vea, Pulišić, Serdžent.
Postave za Vels – Engleska:
Vels: Vard, Ampadu, Mepam, Rodon, Dejvis, VIlijams, Alen, Remzi, Džejms, Bejl, Mur.

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Megvajer, Šou, Rajs, Henderson, Rašford, Belingam, Foden, Kejn.