Pojedinačni sportovi

Četvrtak, 24.06.2021.

21:50

Mikec osvojio srebro na Svetskom kupu u Osijeku

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je danas srebrnu medalju na Svetskom kupu u Osijeku, u disciplini vazdušni pištolj.

Mikec sada u karijeri ima ukupno 14 medalja u Svetskom kupu, i dva osvojena Kristalna globusa, preneo je Streljački savez Srbije.

Zlatnu medalju osvojio je Iranac Dževad Forugi, dok je bronzana medalja pripala Indijcu Šaudariju Saurabu.

Prvog dana Svetskog kupa pored Mikeca, najbolji rezultat od srpskih predstavnika imao je Milenko Sebić sa 11. mestom, u disciplini vazdušna puška.

Od srpskih takmičarki najbolja je bila Teodora Vukojević, koja je zauzela 16. mesto u disciplini vazdušna puška.

Svetski kup u Osijeku završava se 2. jula.