Pojedinačni sportovi

Nedelja, 01.08.2010.

20:21

Juniori Srbije 18. MK puškom

Muška juniorska reprezentacija Srbije osvojila je 18. mesto u konkurenciji 19 selekcija na SP u Nemačkoj u gađanju MK puškom 60 metaka ležeći sa 1.743 kruga.

Izvor: LB

Autor: LB

Zlatnu ekipnu medalju osvojila je Poljska sa 1.777 krugova, srebro je pripalo Nemcima sa 1.776, a bronza selekciji SAD sa 1.774 kruga. Četvrto i peto mesto osvojile su reprezentacije Austrije sa 1.773, odnosno Kazahstna sa 1.770 krugova.

U reprezentaciji Srbije Borislav Mazinjanin je pogodio 584 kruga, Igor Čotra 573, a Marko Živić 586.

U pojedinačni deo, trećeg dana šampionata sveta plasirali su se samo Mazinjanin i Živić.

Rezultati u disciplinama u kojima Srbija nije imala predstavnike – MK pištolj, juniori: . Nemačka 1.626, 2. Rusija 12.625, Kina 1.622. Pojedinačno, ne gađaju finale: 1.Tomaž Palmarž (Poljska) 558 (13 centara), Dino Briganti (Italija) 558 (11), 3. Andreas Hese (Nemačka) 552 kruga.