Pojedinačni sportovi

Utorak, 19.05.2009.

22:04

Strelci prošli eliminacije

Srpski strelci prošli su eliminacije u disciplini MK puška trostav 3 puta 40 metaka na Svetskom kupu u Minhenu.

Izvor: B92, BSS

Autor:B92, BSS

Najbolji je bio Stevan Pletikosić, koji je završio osmi u prvoj eliminacionoj grupi sa rezultatom od 1.170 krugova. U drugoj grupi, 12. je bio Nemanja Mirosavljev sa 1.166 krugova, dok je Milenko Sebić zauzeo 26. mesto sa 1.159 krugova. Za osnovni kvalifikacioni rezultat gađao je Dragan Marković i ispunio normu sa 1.160 krugova.

Poslednjeg dana Svetskog kupa u sredu će gađati tri seniora MK puškom trostav (Pletikosić, Mirosavljev i Sebić), kao i tri takmičarke vazdušnim pištoljem - Jasna Šekarić, Aleksandra Ristović i Zorana Arunović.

Strelci Srbije su do sada u Minhenu osvojili jednu medalju. Srebro je osvojio Damir Mikec MK pištoljem i tom prilikom oborio dva državna, rekorda 661,6 krugova na finalom i 574 kruga u osnovnom delu.

Srpski strelci će od subote 23. maja učestvovati na poslednjem Svetskom kupu, čiji je domaćin Milano.