Pojedinačni sportovi

Subota, 23.07.2016.

18:13

Tur de Frans: Isagiru XX etapa, Frum pred titulom

Španski biciklista Jon Isagir pobedio je na XX etapi Tur de Fransa, dok je Kristofer Frum zadržao vođstvo u generalnom plasmanu pred poslednji dan.

Getty Images

Isagir je stazu dugu 146 i po kilometara od Meževa do Morzina prešao za četiri sata, šest minuta i 45 sekundi, a iza njega su završili Harlinson Pantano, Vinčenco Nibali, Žulijan Alafilip i Rui Košta.

To je bila prva etapna pobeda nekog španskog bicikliste na ovogodišnjem Tur de Fransu.

Britanac Frum je pretposlednju etapu završio tako što je ušao u cilj sa četvoricom timskih kolega iz ekipe Skaj.

Frum pred poslednju etapu u generalnom plasmanu ima više od četiri minuta prednosti u od najbližih pratioca Romena Bardea, Naira Kintane i Sajmona Jejtsa.

Trka kroz Francusku završiće se sutra na Jelisejskim poljima u Parizu, a poslednja etapa počeće u Šantiliju i duga je 113 kilometara.