Pojedinačni sportovi

Petak, 25.07.2014.

09:30

Vigins napušta "nemilosrdni put"

Ser Bredli Vigins, šampion Tur d'Fransa, rekao je da više neće učestvovati na trkama na otvorenom jer su "nemilosrdne".

Vigins, šampion Tura iz 2012. godine, istakao je da tu nema lojalnosti, te da je "iskrvario na putu".

"Trke na putu su sada nemilosrdne, a trka na stazi su ljudi više kao porodica, više su povezani", rekao je 34-godišnji Vigins.

Britanac se opredelio da u nastavku karijere vozi samo na velodromu, a cilj mu je zlato na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. godine.

"Ne želim da propuštam stvari na stazi zbog povećenosti putu. Imao sam svoje vreme tamo i nekoliko uspeha. Stvari se menjaju, to je prirodno", rekao je Vigins.

Vigins je u sredu osvojio srebrnu timsku medalju sa Engleskom na Igrama Komonvelta u Glazgovu, izgubivši od Australijanaca.

"Ovi momci su bili fantastični, sjajna grupa, imali smo nekoliko fenomenalnih nedelja", rekao je Vigins.

On je prvi Britanac koji je osvojo Tur d'Frans, a iste godine je slavio i na Olimpijskim igrama.