Nigerija u finalu

Fudbaleri Nigerije prvi su finalisti olimpijskog turnira u Pekingu. Oni su u polufinalnom susretu pobedili selekciju Belgije rezultatom 4:1.

Izvor: ÈŽ

Utorak, 19.08.2008.

14:34

Na poluvremenu je rezultat bio 1:0 za "Super orlove", koji su u drugom poluvremenu napunili mrežu golmana Belgije. Golove za Nigeriju postigli su Olubajo Adefemi u 17, Čenedu Ogbuke Obasi u 59. i 72. i Čibuzor Okonkvo u 78. minutu, a strelac jedinog gola za Belgiju bio je Loren Siman u 88. minutu.

Olimpijski šampion iz Atlante igraće sa boljim iz drugog polufinalnog meča gde se sastaju najveći rivali Brazil i Argentina.