Olimpizam

Nedelja, 24.08.2008.

07:34

Ruske ritmičarke odbranile zlato

Ruska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju u ekipnom takmičenju u ritmičkoj gimnastici.

Selekciji Rusije to je treća uzastopna zlatna medalja na Olimpijskim igrama, sportu koji je na Igrama debitovao 1996. godine. Ruske takmičarke su u finalu osvojile 35,550 poena, dok su srebrne Kineskinje zabeležile 35,225 poena. Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Belorusije.

Šampionsku selekciju rpedvodila je Jevgenija Kanajeva, koja je osvojila zlato u pojedinačnoj konkurenciji.

Rasplet u ovom sportu doneo je Kini stotu medalju na Igrama u Pekingu, pošto su trojica kineskih boksera plasmanom u finale obezbedili odličja.

To će biti konačan bilans kineskih medalja (detalji će biti poznati posle boksa), a poznato je i da će američki tim završiti Igre sa 110 odličja. Kina je najuspešnija zbog velike prednosti u broju zlatnih medalja.