B92 Sport Peking 2008 Rezultati
Pregled rezultata za dan 23. avgust 2008.

Atletika

Atletika - muškarci, 5000m finale

1. Kenenisa Bekele (Etiopija) 12:57,82
2. Eliud Kipčoge (Kenija) 13:02,80
3. Edvin Čerijot Soi (Kenija) 13:06,22
4. Moses Kipsiro (Uganda) 13:10,56
5. Abreham Ndiema (Etiopija) 13:16,46
6. Tariku Bekele (Etiopija) 13:19,06
7. Huan Luis Barios (Meksiko) 13:19,79
8. James Kvalia C'Kurui (Katar) 13:23,48
9. Bernard Lagat (SAD) 13:26,89
10. Kidane Tadese (Eritreja) 13:28,40
11. Aelemajehu Bezabeh (Španija) 13:30,48
12. Tomas Longosiva (Kenija) 13:31,34
13. Metju Tegenkamp (SAD) 13:33,13
14. Hesus Espana (Španija) 13:55,94


Atletika

Atletika - muškarci, 800m finale

1. Vilfred Bungei (Kenija) 1:44,65
2. Ismail Ahmed Ismail (Sudan)1:44,70
3. Alfred Kirva Jego (Kenija) 1:44.82
4. Geri Rid (Kanada) 1:44,94
5. Jusef Sad Kamel (Bahrein) 1:44,95
6. Heimer Lopes (Kuba) 1:45,88
7. Nabil Madi (Alžir) 1:45,96
8. Nadjim Mansur (Alžir) 1:47,19


Atletika

Atletika - muškarci, bacanje koplja finale

1. Andreas Torkildsen (Norveška) 90.57 metara
2. Ajnars Kovals (Letonija) 86.64
3. Tero Pitkamaki (Finska) 86.16
4. Tero Jarvenpa (Finska) 83.95
5. Temu Virkala (Finska) 83.46
6. Džarod Banister (Australija) 83.45
7. Ilja Korotkov (Rusija) 83.15
8. Vladzimir Kazlov (Belorusija) 82.06
9. Vadims Vasilevskis (Letonija) 81.32
10. Skot Rasel (Kanada) 80.90
11. Magnus Arvidson (Švedska) 80.16
12. Viteslav Veseli (Češka) 76.76


Atletika

Atletika - muškarci, štafeta 4x400m finale

1. SAD (Lešon Merit, Andjelo Tejlor, Dejvid Nevil, Džeremi Voriner) 2:55.39 minuta
2. Bahami (Andreti Bain, Mihael Matje, Andre Vilijams, Kristofer Braun) 2:58.03
3. Rusija (Maksim Dildin, Vladislav Frolov, Anton Kokorin, Denis Aleksejev) 2:58.06
4. V.Britanija 2:58.81
5. Belgija 2:59.37
6. Australija 3:00.02
7. Poljska 3:00.32
8. Jamajka 3:01.45


Atletika

Atletika - žene, štafeta 4x400m finale

1. SAD (Meri Vineberg, Alison Feliks, Monik Henderson, Sanja Ričards) 3:18,54
2. Rusija (Julija Guščina, Ljudmila Litvinova, Tatjana Firova, Anastasija Kapačinskaja) 3:18,82
3. Jamajka (Šerika Vilijams, Šerefa Lojd, Rozmari Vajt, Novelen BVilijams) 3:20,40
4. Belorusija 3:21,85
5. V. Britanija 3:22,68
6. Kuba 3:23,21
7. Nigerija 3:23,74
8. Nemačka 3:28,45


Atletika

Atletika - žene, skok u vis finale

1. Tija Helebo (Belgija) 2,05
2. Blanka Vlašić (Hrvatska) 2,05
3. Ana Čičerova (Rusija) 2,03
4. Jelena Slesarenko (Rusija) 2,01
5. Vita Palamar (Ukrajina) 1,99
6. Čaunte Hauard (SAD) 1,99
7. Rut Beitia (Španija) 1.96
7. Arijan Fridrih (Nemačka) 1,96
9. Ema Grin (Švedska) 1,96
10. Marina Aitova (Kazahstan) 1,93
10. Antoaneta Di Martino (Italija) 1,93
12. Iva Strakova (Češka) 1,93
12. Vita Stjopina (Ukrajina) 1,93
14. Svetlana Školina (Rusija) 1,93
15. Romana Dubnova (Češka)1,89


Atletika

Atletika - žene, 1500m finale

1. Džebet Nensi Langat (Kenija) 4:00.23 sekundi
2. Irina Liščinska (Ukrajina) 4:01.63
3. Natalija Tobijas (Ukrajina) 4:01.78
4. Lisa Dobriski (V.Britanija) 4:02.10
5. Marjam Jusuf Jamal (Bahrein) 4:02.71
6. Natalija Rodriges (Španija) 4:03.19
7. Šenon Roberi (SAD) 4:03.58
8. Iris Fuentes-Pila (Španija) 4:04.86
9. Ana Miščenko (Ukrajina) 4:05.13
10. Siham Hilali (Maroko) 4:05.57
11. Ana Alminova (Rusija) 4:06.99
12. Btisam Lahuad (Maroko) 4:07.25


Kanu/Kajak

Kajak - žene, K2 500m finale

1. Katalin Kovač, Nataša Janić (Madjarska) 1: 41.308 minuta
2. Beata Mikolajčik, Aneta Koniječna (Poljska) 1:42.092
3. Mari Delatr, An Lor Vijar (Francuska) 1:42.128
4. Fani Fišer, Nikol Rajnhart (Nemačka) 1:42.899
5. Šinobu Kitamoto, Mikiko Takeja (Japan) 1:43.291
6. Hana Dejvis, Lindzi Fogerti (Australija) 1:43.969
7. Ana Rikala, Dzeni Mikonen (Finska) 1:44.176
8. Mihala Mruskova, Jana Blahova (Češka) 1:44.870
9. Ivon Šuring, Viktorija Švarc (Austrija) 1:44.965


Kanu/Kajak

Kajak - muškarci, K2 500m finale

1. Saul Kravioto i Karlos Perez (Španija) 1:28,736
2. Ronald Rauhe i Tim Viskoter (Nemačka) 1:28,827
3. Raman Pjatrušenka i Vadzim Makne (Belorusija)1:30,005
4. Zoltan Kamerer i Gabor Kučera (Madjarska) 1:30,285
5. Kim Vrae Knudsen i Rene Holten Poulsen (Danska) 1:30,569
6. Ričard Dober Džunior i Endrju Vilovs (Kanada) 1:30,857
7. Vinsent Lekrubije i Sebastijan Žuve (Francuska) 1:31,312
8. Marek Tvardovski i Adam Visocki (Poljska) 1:31,869
9. Andrea Faćin i Antonio Skaduto (Italija) 1:31,934


Kanu/Kajak

Kanu - muškarci, C2 500m finale

1. Meng Guanlijang i Jang Venjun (Kina) 1:41,025 minuta
2. Sergej Ulegin i Aleksandar Kostoglod (Rusija) 1:41,282
3. Kristijan Gil i Tomas Vilenzek (Nemačka) 1:41,964
4. Andrej i Aleksandar Bahdanovič (Belorusija) 1:41,996
5. Endrju Rasel i Gabrijel Bošes-Sevinj (Kanada) 1:42,450
6. Josif Chirila i Andrej Kukulići (Rumunija) 1:43,195
7. Dejan Georgijev i Adnan Alijev (Bugarska) 1:43,971
8. Sergej Bezugli i Maksim Prokopenko (Ukrajina) 1:44,157
9. Danijel Jedraško i Roman Rinkjevič (Poljska) 1:44,389


Kanu/Kajak

Kajak jednosed - muškarci, finale

1. Ken Valas (Australija) 1:37,252 minuta
2. Adam van Kuverden (Kanada) 1:37,630
3. Tim Brabants (Velika Britanija) 1:37,671
4. Erik Veras Larsen (Norveška) 1:37,949
5. Anton Rijahov (Rusija) 1:38,187
6. Akoš Vereckeji (Mađarska) 1:38,318
7. Anders Gustafson (Švedska) 1:38,447
8. Stiven Ferguson (Novi Zeland) 1:38,512
9. Stjepan Janić (Hrvatska) 1:38,729


Kanu/Kajak

Kajak jednosed - žene, finale

1. Ina Osipenko-Radomska (Ukrajina) 1:50,673 minuta
2. Jozefa Idem (Italija) 1:50,677
3. Katrin Vagner-Augustin (Nemačka) 1:51,022
4. Katalin Kovač (Mađarska) 1:51,139
5. Zong Hongjan (Kina) 1:52,220
6. Spela Ponomarenko (Slovenija) 1:52,363
7. Lusi Vejnrajt (Velika Britanija) 1:53,102
8. Dženifer Hodson (Južna Afrika) 1:53,353
9. Julijana Salahova (Rusija) 1:53,973


Biciklizam

Biciklizam, mauntin bajk - muškarci, finale

1. Žilijen Absalon (Francuska) 1:55,59 sata
2. Žan Kristof Pero (Francuska) 1:57:06
3. Nino Šurter (Švajcarska) 1:57:52
4. Kristof Soser (Švajcarska) 1:57:54
5. Marko Aurelio Fontana (Italija) 1:59:59
6. Kristof Soukup (Austrija) 2:00:11
7. Lajam Kilin (Velika Britanija) 2:00:14
8. Injaki Lehareta Erasti (Španija) 2:00:21
9. Sven Nis (Belgija) 2:01:00
10. Hose Antonio Hermida Ramos (Španija) 2:01:01


Sinhronizovano plivanje

Sinhronizovano plivanje - ekipno, finale

1. Rusija 99,500
2. Španija 98,251
3. Kina 97,334
4. Kanada 95,668
5. Japan 95,334
6. SAD 95,334
7. Australija 82,167
8. Egipat 80,833


sreda 16. oktobar 2019.

Medalje

  Država Zlatne medalje Srebrne medalje Bronzane medalje Ukupno
1. Kina Kina 51 21 28 100
2. Sjedinjene Američke Države Sjedinjene Američke Države 36 38 36 110
3. Rusija Rusija 23 21 28 72
4. Velika Britanija Velika Britanija 19 13 15 47
5. Nemačka Nemačka 16 10 15 41

Fantasy fudbal
Igra: Virtuelni selektor, kreiraj svoj košarkaški tim