prethodna strana 1 od 9 sledeca idi na stranu

23. avgust 2008. | 19:12

Nastavak sage Čavić-Felps

Na fotografijama kompanije Omega golim okom se ne vidi da je Majkl Felps sitgao pre Milorada Čavića na trci 100m delfin na Oi u šekingu

Silvio Čijanes iz Omege, zvaničnog merača vremena na Olimpijskim igrama, ipak tvrdi da su rezultati jasni i da je srpski plivač ipak stigao kao drugi. "U trećem setu fotografija, gde je Felps levo, vidi se jasno da on snažno ulazi, dok Čavić upravo pristiže", izjavio je Čijanes.

Čijanes kaže da je, da bi se aktivirao senzor na tačpedu u bazenu, potreban pritisak od tri kilograma i da zbog toga nije dovoljno da se ploča na cilju u bazenu samo dodirne prstima.

"Ne možete samo da prstima dodirnete ploču, zaista morate da je pritisnete. Sve smo to objasnili odmah posle trke Čaviću i njegovom treneru".

Fotografije Omege načinjene su foto-aparatima koji su postavljeni direktno iznad ciljne linije pod odredjenim uglom, kako bi jednim snimkom mogle da obuhvate po dva plivačka reda. Čijanes kaže da je tačped glavni izvor za informacije o vremenu plivača, a da su fotografije tu samo kao pomoćno sredstvo. On tvrdi da je sve bilo jasno pet minuta posle trke.

Izvršni direktor Svetske plivačke federacije (FINA) Kornel Markulesku insistirao je da Omega, koja je inače jedan od Felpsovih sponzora, objavi fotografije foto-finiša.

"U ovom sportu nemamo foto-finiše kao u atletici, Ovde je bitno ko prvi dodirne tač-ped. Voda je ipak drugačija".

Zvanični rezultat posle te trke bio je da je Felps trijumfovao u vremenu 50,58 sekundi, dok je Čavić osvojio srebro sa stotinkom zaostatka.

To je Felpsu bilo sedmo zlato u Pekingu, čime je bio izjednačio rekord Marka Špica. Samo dan kasnije, Felps je osvojio i osmu zlatnu medalju u štafeti na 400 metara mešovito, čime je postao prvi sportista koji je osvojio osam zlata na jednoj Olimpijadi.

Postojeći komentari (40) | Pošaljite komentar  Odštampaj   Pošalji

Google oglasi Šta su Google oglasi?

Milorad Čavić ponovio je da nema nikakvih sumnji u ishod trke na 100 metar delfin na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Postojeći komentari (41) | Pošaljite komentar

Četvorostruki olimpijski šampion u plivanju Rus Aleksandar Popov novi je član Sportske komisije MOK. Uz legendu ruskog plivanja

Postojeći komentari (2) | Pošaljite komentar

Holanđanin Marten van der Vejden osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu u plivačkom maratonu na 10 kilometara.

Postojeći komentari (7) | Pošaljite komentar

Ruskinja Ilčenko najbolja | 20. avgust 06:28
Ruska plivačica Larisa Ilčenko osvojila je zlatnu medalju u trci na 10 kilometara na otvorenom.

Postojeći komentari (1) | Pošaljite komentar

Plivačica sa hendikepom iz Južne Afrike Natali du Toa obeležila je 29. Olimpijske igre herojskim nastupom.

Srpski plivač Milorad Čavić izjavio je u nedelju da ni dan posle osvajanje srebrne olimpijske medalje na 100 metara delfin

Postojeći komentari (24) | Pošaljite komentar

Srpski plivač Milorad Čavić osvojio je drugo mesto u finalnoj trci na Olimpijskim igrama u Pekingu. Amerikanac Majkl Felps

Postojeći komentari (592) | Pošaljite komentar

Najbolji srpski plivač Milorad Čavić posle osvojene srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu odlučio je da napiše

Postojeći komentari (105) | Pošaljite komentar

Felps oborio rekord Špica | 17. avgust 05:35
Američki plivač Majkl Felps osvojio je osmu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu, kao član američke štafete 4x100m