Olimpizam

Četvrtak, 09.07.2009.

22:41

UB09: srebro i tri bronze

Univerzitetska reprezentacija Srbije osvojila je četiri medalje na takmičenjima u četvrtak, jedno srebro i tri bornze.

Srebrnu medalju za Srbiji osvojila je u plivanju Nađa Higl na 200 metara prsnim stilom. Do trećeg mesta i bronze stigao je Goran Nava u trci na 1.500 metara. Isto odličje osvojili su teniseri Boris Čonkić i Aleksandar Grubin koji nisu uspeli da se plasiraju u finale u konkurenciji dublova. Četvrtu medalju za našu zemlju osvojili su stonoteniseri Marko Jevtović i Žolt Pete u konkurenciji dublova.

Šansu da dođe do medalje imaće i teniser Aleksandar Slović koji je izborio plasman u polufinale, pošto je savladao Čeha Jirija Skoludika sa 2:1 (6:2, 2:6, 6:1).

Srpski reprezentativac u plivanju Čaba Silađi plasirao se u polufinale trke na 50 metara prsno. Plasman u polufinale ostvarile su i atletičarke Jelena Jotanović (100m prepone) i Jelena Subotić (200m).

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale košarkaškog turnira pobedom nad selekcijom Turske 68:46. Dalje od četvrtfinala nisu mogli odbojkaši koji su izgubili od Egipta 3:1.