Olimpizam

Nedelja, 05.07.2009.

20:54

UB09: Italija bolja od Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Italije sa 3:2 (20:25, 20:25, 25:21, 25:15, 15:12) u utakmici trećeg kola Grupe A na Univerzijadi.

U retko uzbudljivoj utakmici reprezentacija Srbije je i pored vođstva u prva dva seta, dozvolila da borilište napusti poražena. Italijanke su zaigrale izvanredno u odbrani i u polju i brzo preokrenule rezultat. U setovima u kojima naša reprezentacija gubila, razlika u korist Italijanki dostizala je u trećem setu 13 i 14 poena, a u četvrtom setu više od deset poena.

"Ova utakmica nije ništa odlučivala u rezultatskom smislu. Međutim, nezadovoljan sam načinom na koji su naše igračice odigrale poslednja tri seta. Mislile su da se posle visokog vođstva italijanska reprezentacija predala, pala im je koncentracija i to je razlog poraza", izjavio je posle meča selektor Zoran Terzić.

On je ocenio da su Srbija i Italija dve najkvalitetnije reprezentacija na Univerzitetskim igrama i da će se verovatno sastati i u finalu.

Selekciji Srbije to je prvi poraz u grupi, a prethodno je zabeležila pobede protiv Brazila i Velike Britanije. Srpske odbojkašice su bodovima osvojenim u prva dva kola obezbedile su učešće u četvrtfinalu.

Srbija: Nikolić, Brakočević, Djerisilo 18, Krsmanović 6, Majstorović 7, Antonijević 2, Vesović 13, Ognjenović 10, Veljković 16, Rašić 4, Popović, Bursać 2.

Italija: Di Krešenco, Gvaranta 11, Merlo, Pancerato 4, Ortalani 20, Andjeloni 1, Arigeti 10, Tufi, Krisanti 12, Boseti 17, Ganacaro , Barcelini 1.