Odbojka

Sreda, 08.01.2020.

21:37

Sada je i zvanično – šampioni Evrope ne idu u Tokio

Odbojkaši Srbije dočekali su da i zvanično budu eliminisani sa kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Izvor: LN

Autor: LN

"Orlovi" su posle poraza od Bugarske (2-3) bili skoro pa i definitivno van konkurencije za plasman u polufinale Grupe B.

Njima je bilo potrebno da se desi čudo epskih razmera – da Holandija bez izgubljenog seta dobije Francusku.

"Trikolori" su relativno lako došli do prvog seta rezultatom 25:21 i time se uz Bugarsku plasirali u polufinale.

Izabranici Lorana Tilija veoma brzo su i u drugom setu stekli prednost, brzo otišli na +5 i tu prednost sačuvali sve do kraja seta, te poveli sa 2-0.

Holanđani su pokazali da se nisu bez razloga našli na ovom turniru i uspeli su da "otkinu" set moćnim Francuzima. Napravili su preokret sredinom trećem seta i prednost održali sve do kraja, te smanjili na 1-2.

Holandija je uspela da napravi senzaciju i da dođe do potpunog preokreta, te savlada Francusku sa 3-2, ali to njije pomoglo ni njima ni Srbiji, pa je Francuska prošla dalje i ostala u igri za Olimpijske igre.

Time je Bugarska zvanično obezbedila prvo mesto Grupe B, pa ovako izgledaju četvrtfinalni parovi kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Berlinu: