Odbojka

Sreda, 08.01.2020.

14:15

Odbojkaši Srbije 99% bez Olimpijskih igara

Odbojkaši Srbije su ostali bez maltene ikakvih šansi za plasman na Olimpijske igre posle meča sa Bugarskom.

Izvor: PT/LN

Autor: PT/LN

Srbija je poražena od Bugarske sa 3-2 u setovima (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15)

Aktuelnom šampion Evrope odgovarala je pobeda od 3-1 ili 3-0 kako bi se odmah plasirala u polufinale kvalifikacionog turnira u Berlinu.

U trenutku kada je Bugarska povela sa 2-1 ona je obezbedila plasman u polufinale turnira u Berlinu.

Prvi set igran je u egalu sve do 11:11. Tada se Bugarska prva "odlepila", malo je zakazao Atanasijević i ubrzo je bilo +5 za naše protivnike.

Do kraja seta igralo se poen za poen, što nikako nije odgovaralo izabranicima Slobodana Kovača.

"Orlovi" su prvi došli do serije i prednosti u drugom setu i održavali je do 13:11, kada je Lisinac završio smeč na dizanje Jovovića.

Ipak, usledila je serija Bugara, ali onda i novo izjednačenje – 18:18.

U izuzetno neizvesnoj završnici bolji je bio srpski sastav koji je blokom Kovačevića izjednačio na 1-1.

Set odluke bio je treći set koji je Srbija izgubila uprkos tome što ga je dobro otvorila. Veoma lako je naša ekipa ispustila prednost od 7:2.

Igralo se u egalu sve do 19:19, kada su usledile bombe Josifova. Serija protivnika od 3:0 je prekinuta, ali ne zadugo, pa je sve bilo gotovo u ovom meču.

Četvrti i peti set Bugari su odigrali sa rezervnim sastavom, pošto su se već plasirali u polufinale turnira, a Srbija je to iskoristila i sa kombinovanom postavom došla do izjednačenja.

Peti set je takođe počeo dobro za Srbiju. Šampioni Evrope su poveli sa 6:3, čuvali prednost do 11:9, ali je onda usledio totalni kolaps i preokret, a zatim i više nego zasluženi poraz.