Odbojka

Sreda, 18.09.2019.

19:58

Srbija preko Belgije do prvog mesta u grupi!

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je domaćina Belgiju sa 3:0 u setovima (25:19, 25:21, 25:19) na Evropskom prvenstvu.

Izvor: MT

Autor: MT

Ovim trijumfom izabranici Slobodana Kovača osigurali su prvo mesto u grupi B i u osmini finala će igrati sa pobednikom meča u kojem se sastaju Češka i Crna Gora.

Naši odbojkaši odigrali su odgovorno i kvalitetno od početka do kraja i na kraju zasluženo slavili maksimalnim rezultatom.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Aleksandar Atanasijević sa 18 poena, a pratili su ga Uroš Kovačević sa 13, odnosno srednji blokeri Srećko Lisinac i Marko Podraščanin sa po 7 postignutih poena.

Kod domaćih istakao se Sem Dero, koji je jedini bio dvocifren i meč je završio sa 13 poena.

Srbija je od samog starta krenula odlučno i sve do sredine prvog seta imala 4-5 poena prednosti.

Pokušali su Belgijanci da se vrate, ali njihov maksimum bio je prilazak na 17:19.

Tajm-aut Slobodana Kovača urodio je plodom, naši odbojkaši su ponovo zaigrali dobro i prvi set osvojili sa 25:19.

Za razliku od prvog, drugi set je bio nešto izjednačeniji, ali samo do sredine ovog dela igre.

Srbija pravi seriju od 7:1, "lomi" protivnika i ponovo rutinski uspeva da održi vođstvo sve do samog kraja drugog seta, koji dobija rezltatom 25:21.

Poslednji set je manje-više protekao kao i prva dva, Belgijanci su se držali sve do rezultata 9:9.

Od tog trenutka "Orlovi" ponovo ubacuju u veću brzinu, prave razliku i treći, poslednji set dobijaju kao i prvi - 25:19.

Ovom pobedom Srbija je zauzela prvo mesto u grupi, tako da meč u četvrtak od 20.30 protiv poslednjeplasirane Austrije neće imati rezultatski značaj.