Odbojka

Četvrtak, 05.07.2018.

22:30

Odbojkaši poraženi od Brazila, s Francuskom za polufinale

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Brazila sa 3-0 u setovima, u prvom meču završnog turnira Lige nacija u Francuskoj.

Izabranici Nikole Grbića po setovima su pobeđeni sa 25:16, 28:26, 25:19.

Srbija će za prolaz u polufinale igrati protiv domaćina Francuske, koja je u prvom kolu savladala "Selesao" u pet setova. "Orlovima" je potrebno da "Trikolore" pobede sa 3:0 ili 3:1.

U prvom setu naši nisu bili na potrebnom nivou, Brazil je olako dolazio do poena i zasluženo su došli do vođstvo.

Tokom drugog seta bila je dosta drugačija sitaucija, igralo se poen za poen, a na kraju su odlučile sitnice. "Selesao" slavio je sa 28:26, što je značilo da Srbiju čeka težak zadatak.

U trećem periodu igre igrači Nikole Grbića izgledali su odlično na terenu, ali sve do sredine seta. Tada je sudija u stolici dva puta oštetio naše igrači, mi smo se žalili, i umesto da vodimo sa 13:12, gubili smo 14:12, a potom je posle nekoliko minuta bilo 21:15 jer su naši potpuno potonuli.

Utakmica između odbojkaša Srbije i Francuske igra se u petak od 20.45 u Lilu.