Odbojka

Četvrtak, 30.10.2014.

21:55

WL: Zvezda nanela prvi poraz Voši

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Vojvodinu 3:2 (24:26, 30:28, 25:18, 25:27, 15:12), u derbiju trećeg kola Viener štetiše lige Srbije.

Crveno-beli su uspeli da uz mnogo sreće nadigraju Novosađane koji su propustili da kazne brojne greške šampiona.

Zvezdu je do druge pobede predvodio tandem Filip Stoilović, Aleksandar Gmitrović sa 23, odnosno 21 poenom, dok su najbolji u prvom porazu Voše bili Dražen Luburić sa 24, te Milan Katić sa 21 ponom.

Domaćini su izgubili prvi set na razliku, iako su ga, kao i svaki na ovom meču, bolje počeli od rivala iz Novog Sada. Dokaz tome su i potezi stratega Vojvodine Strahinje Kozića, u svakom setu tražio je tajm aut pre osmog poena, jer su njegovi puleni do tada zaostajali od tri do pet poena razlike za Beograđanima.

U prvom setu Novosađani su stigli i prestigli Crvenu zvezdu. U drugom su poklekli, iako su imali tri set lopte, i pitanje je šta bi bilo da su iskoristili bar jednu. Treći je lako dobila Crvena zvezda, odluka je pala na 17:15 kada je Luburić pogrešio u kontri.

U četvrtom su Novosađani bili prežaljeni na 24:20 za Crvenu zvezdu. Ipak, četiri meč lopte nisu iskoristili domaćini. Luburić je odlično servirao, a Petrović i Peković blokovima doneli ključne poene.

Ipak, tu su se gosti očigledno previše istrošili. Zvezda je u odlučujućem setu povela 6:3 posle servisaGmitrovića. Vojvodina je uspela da izjednači na 10:10, ali su Aleksandar Okolić i Lazar Koprivicavratili vodu na domaću vodenicu za drugu ovosezonsku pobedu Zvezde.

Crvena zvezda – Vojvodina NSS 3:2 (24:26, 30:28, 25:18, 25:27, 15:12)
Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 350. Sudije: I. Miljković (Beograd) i A. Popović (Sremski Karlovci). Trajanje meča: 134 minuta.

Crvena zvezda: Okolić 18, Stoilović 23, Gmitrović 21, Koprivica 11, Milutinović 12, Buculjević 3, Jevtić (libero), Martinović 1, Blagojević 2. Nisu igrali: Stefanović, Nejić, Brković. Trener: Dragan Kobiljski.

Vojvodina NSS: Stanković 3, Petrović 10, Katić 21, Petković 3, Luburić 24, M. Stanković 16, Peković (libero), Simić 9, Jovanović, Milutinov 1. Nisu igrali: Kolarić, Mehić. Trener: Strahinja Kozić.