Odbojka

Nedelja, 26.10.2014.

09:59

WL(m): Sigurni Vojvodina, Spartak

Odbojkaši Vojvodine savladali su Ribnicu u drugom kolu "Wiener Stadtische“ lige sa 3:0 (25:21, 25:18, 25:19).

Izvor: MN

Autor: MN

Novosađani su zadržali maksimalan učinak jer su prvom kolu sa 3:0 pobedili Radnički.

Domaćin je bio mnogo bolji rival tokom čitavog meča. Imala je Ribnica velikih problema sa prijemom servisa, samim tim i realizacija napada nije bila dovoljno dobra da bi se ugrozili Novosađani. Sa druge strane, Vojvodina je igrala onoliko koliko je bilo potrebno da zabeleži pobedu.

I Spartak Ljig ostvario je maksimalnu pobedu nad Inđijom (25:20, 25:20, 25:22) i deli lidersku poziciju sa Novosađanima. Tim iz Ljiga trijumfovao je u gostima, od prvog do poslednjeg poena držali su sve konce igre u svojim rukama. Domaćin, u grču, prvi put u Superligi pred svojom publikom, pokvario je dobar utisak koji je ostavio u prvom kolu u Novom Pazaru.

Radnički je ostvaio prvu pobedu i to nad Đerdapom u gostima sa 3:0 (25:19, 25:19, 25:16) za samo 66 minuta igre. Kragujevčani su odigrali odličan meč. Od starta je bilo jasno da će gosti diktirati ritam, a prednost je u sva tri seta konstatno bila na njihovoj strani. U sva tri perioda su brzo gosti pravili razliku, koju su potom samo uvećavali, a Kladovčani ni jednog trenutka nisu uspevali da ih ozbiljnije ugroze.

Mladi Radnik prepustio je samo jedan set Novom Pazaru i slavio sa 22:25, 25:15, 25:18 na svom terenu. Ekipi iz Požarevca ovo je bio prvi trijumf, a Novi Pazar je upisao drugi poraz. Trijumf Mladog radnika izvojevan je posle žestoke borbe, u kojoj je domaćin, nakon izgubljenog prvog seta, preuzeo kontrolu igre i u svim elementima nadvisio goste.

Kolo su u četvrtak otvorili Partizan i Crvena zvezda u večitom derbiju koji su dobili „crno-beli“ sa 3:2 (25:20, 25:22, 14:25, 23:25, 16:14).