WL: Prvenac Spartaka, Đerdap lako

U trećem kolu Viner štediše odbojkaške lige pobede su ostvarile ekipe Đerdapa i Spartaka iz Ljiga.

Izvor: VA

Autor: VA

Đerdapa je maksimalnim rezultatom dobio Suboticu (25:15, 25:22, 25:23), dok je Spartaka iz Ljiga pobedio Jedinstvo sa 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:19).

U gostujućem timu blistao je Petar Krsmanović, koji je osvojio 15 poena, uz sjajan učinak u napadu (11-8), pet blokova i jedan as.

Odlični su bili i Ristić (12), Ateljević (9), Ćosić (8), Mirosavljević (7). Već po raspodeli poena jasno se vidi da su gotovo svi u gostujućem timu bili raspoloženi za igru. Posle prva dva seta u kojima je Đerdap potpuno kontrolisao rezultat, usledio je nešto uzbudljiviji, treći period.

Spartak je u nekoliko navrata dolazio do izjednačenja, bilo je 22:22 u završnici, ali su Kladovčani priveli meč kraju u samo tri seta – 25:23. Kod domaćih, bolji od ostalih bio je Kecman sa 16 poena, a jedini dvocifreni pored njega bio je Janjić, koji je stigao do deset poena.Rezultati trećeg

U drugoj utakmici dana, Spartak je osvojio ceo plen u Staroj Pazovi. Gosti su bili sjajni pre svega u bloku, ali i gotovo nepogrešivi u napadu.